^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

V programu Erasmus + nastaly určité změny a nyní se dobrovolníci ze zemí EU řadí pod aktivitu  „Volunteering“ v rámci programu Evropský sbor solidarity. Žádosti o dobrovolníky z ostatních zemí pak zůstávají pod programem Erasmus +.

Opět v našem DDM hostíme dva dobrovolníky. V letošním roce byl trochu problém oba najít. Kevin z Francie je zde už od srpna 2018 na 12 měsíců a Francesca z Itálie přijela teprve teď v lednu a bude zde také 12 měsíců.

Děti, mládež i dospělí včetně účastníků Univerzity třetího věku je mohou potkávat  na našich pravidelných i nepravidelných akcích, v zájmových kroužcích našeho DDM. Svou návštěvou zpestřují jednou za čas výuku ve školách ZŠ Rybník, ZŠ Semanín, ZŠ Třebovice a ZŠ Na rovině. V průběhu letních prázdnin se budou účastnit i příměstských táborů.

Na jejich pestrý program navazují pravidelné návštěvy v NZDM Borek. Ve volnočasovém  klubu Rébus si s nimi můžete zahrát různé hry, procvičit angličtinu či jejich rodný jazyk a dokonce se i dozvědět něco o nich a jejich zemi či městě.

Kevin  a Francesca se těší na setkání třeba i s vámi. Pokud by i vás lákal pobyt v zahraničí, a je vám 18 – 30 let, rádi vám poradíme a pomůžeme.

Hana Milerová – koordinátor dobrovolnických aktivit v DDM Kamarád v České Třebové tel. 736 694 671

 

Klepněte pro větší obrázek