^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dům dětí a mládeže Kamarád zve děti a rodiče na již tradiční mikulášskou nadílku s názvem Mikuláš a čertovské radovánky. Akce se koná v úterý 5. 12. 2017 od 15:00 do 17:00 hod. (v tomto čase můžete přijít kdykoli). Začátek trasy je „u hříbku“.

Vstupné 15,- Kč – děti do 3 let (doprovod zdarma), 30,- Kč – děti od 3 let. Balíčky, které chcete předat dětem je nutno označit jménem a příjmením dítěte. V případě deštivého počasí bude akce zrušena.

2. 12. 2017 v sobotu v čase 14.00–17.00 hod na DDM Kamarád v České Třebové proběhne – akce Advent v DDM. V tomto čase budou moci příchozí zdobit perníčky, vyrobit si drobný dárek, vyslechnout si vystoupení dětí z hudebních ZK, občerstvit se vánočním punčem, cukrovím, nakoupit si drobné dárečky ve stáncích jednotlivých zájmových kroužků a celkově si užít atmosféru začínajícího se adventního času. Vstupné dobrovolné.

Součástí této akce bude sbírka hraček pro dětský domov. Přinést můžete čisté a nerozbité hračky, stolní hry, brusle – kromě plyšových hraček.

Volnočasový klub Rébus pořádá dne 24. 11. 2017 Scary párty. Strašidelný program zajištěn v době od 15:30 do 18:00 hod. Každý, kdo přivede kamaráda, dostává odměnu (i kamarád). Plakát ke shlédnutí na www. ddm.ceskatrebova.com

Dům dětí a mládeže Kamarád Česká Třebová pořádá pro dospělé a starší děti kreativní kurzy. Přihlásit se můžete vždy 14 dní před akcí v DDM Kamarád nebo na tel. č. 465 535 382, 736 694 671, 777 292 218. Každá akce se bude konat při minimálním počtu  5-ti účastníků. Platbu prosím uhraďte nejpozději 2 dny před konáním kurzu.  Bližší informace o jednotlivých akcích budou průběžně zveřejňovány na internetových stránkách DDM Kamarád.

Nekonečná kostka – ručně šitý hlavolam, středa 8. 11. 2017 od 17:00 – 19:00 hod., cena 120,- Kč (v ceně je veškerý materiál), s sebou: přezůvky, popř. brýle. Je možné si zakoupit materiál i na činnost doma. Lektorka – Velecká Gaby.

Herní klub Griffin a Dům dětí a mládeže Kamarád Česká Třebová pořádají Herní víkend 3. – 5. 11. 2017 v DDM Kamarád. Začátek akce je v pátek v 18:00 hod. a končí v neděli ve 12:00 hod. Zahrajete si hry Samurai Spirit, Shuffle Heroes, Zima mrtvých, Osadníci z Katanu, Krycí jména, Nejsme tu sami, Kiwetin a další hry.

Vstupné je 30,- Kč a přespání 40,- Kč/noc/osoba. Není nutné se hlásit předem.

Dům dětí a mládeže Kamarád připravuje pro děti ve věku 7–13 let NOC VĚDCŮ v období podzimních prázdnin. Začátek akce je ve čtvrtek 26.10.2017 v 7:30 hod., čeká nás výlet autobusem do Vidy Brno, pojízdné planetárium, večerní pokusy s rodiči a přespání na DDM (bez rodičů J). Ukončení bude v pátek 27.10.2017 v 9:00 hod. Podrobné informace a přihlášku si můžete vyzvednout v kanceláři DDM nejpozději do 16.10.2017.

Cena: 230,- Kč zahrnuje veškeré výdaje spojené s výletem, večeři a snídani. Akce je podpořena MAS Orlicko.

Program a přihláška ke stažení

 

Klepněte pro větší obrázek

Otevírací doba od září 2017 – PO – PÁ 15:00 – 18:00 hod. Klub se nachází na adrese ul. Matyášova 983, Česká Třebová (bývalá Domovinka).

Dům dětí a mládeže Kamarád, Česká Třebová hledá vedoucí zájmových kroužků pro školní rok 2017/2018. Hledáme vedoucí pro kroužek Minecraft, Počítačový kroužek, Taneční kroužek, Kytary, Klavír, Keyboard, Grafika, Youtubering, Sportovní kroužek nebo jakýkoli další nápad na vedení kroužku je vítán. Co ti nabízíme? Zajímavou práci v bezva kolektivu, vedení kroužků pro děti, mládež a dospělé, DPČ, osobní a platový růst. Pokud máš zájem napiš na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo zavolej na tel.č. 777 292 242, nebo přijď přímo do DDM Kamarád, Sadová 1385, Česká Třebová.

Děkujeme Městu Česká Třebová za finanční podporu, Sociálním službám Česká Třebová za poskytnutí prostor jídelny a Kulturnímu centru Česká Třebová za poskytnutí prostor malého sálu Kulturního centra pro Univerzitu třetího věku. Poděkování patří i všem účastníkům Univerzity třetího věku a všem přejeme hodně studijních úspěchů.

Kolektiv pracovníků DDM Kamarád

Od roku 2005 je Město Česká Třebová úspěšným žadatelem o neinvestiční dotaci na podporu Krajského programu prevence kriminality. Projekt nese název Prevence kriminality romských a sociálně slabých uživatelů služeb Naděje a dětí Základní školy praktické a nová nabídka využití volného času dětí a mládeže sídliště Borek. Realizátorem a zpracovatelem projektu je Dům dětí a mládeže Kamarád. Stěžejními organizacemi, které participují na projektu, jsou Naděje, RC ROSA a Základní škola praktická.

Velmi oblíbenou, a dá se říci již tradiční aktivitou, jsou páteční odpoledne, která nabízí rukodělné činnosti, keramickou dílnu, ukázku vaření, nácvik první pomoci, taneční a divadelní workshop a další. Osvědčily se jednorázové výlety - Zoo Olomouc, Tongo Hradec Králové, naučná stezka Semanínským potokem, hřebčín Karlen, víkendový pobyt v Domu na půl cesty v Květné.

Děti, které navštívily nabízené akce, odcházely spokojené a nadšené s otázkou, zda se setkáme zase příští rok. Uděláme vše pro to, aby byl projekt podpořen. Nově budeme žádat o vybudování dětského hřiště na sídlišti „Borek“.