^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

S odstupem dvou let jsme se již potřetí vypravili do německého Legolandu v Günsburgu. Zájem nás velmi potěšil. Cekem se přihlásilo 85 dětí! Do jednoho autobusu bychom se nevešli, takže do Německa vyrazily autobusy dva. Cesta proběhla bez komplikací a v deset hodin ráno jsme již byli v cíli - všichni nedočkaví na spoustu zajímavých atrakcí. Rozděleni do osmi skupin jsme se vydali k prvním dobrodružstvím. Atrakce byly moc zajímavé od horských drah přes vodní atrakce, Faraonův svět,  k podvodnímu světu Atlantis. Krásné bylo i miniaturní Lego městečko. Počasí nám opravdu přálo, ani jedna kapka nespadla a my se mohli těšit slunečnému, teplému dni. Za návštěvu stál i vyhlídkový „talíř“, který nás vyvezl do velké výšky a my mohli vidět celý Legoland jako na dlani. Čas neúprosně běžel a blížila se šestá hodina, kdy se park zavíral. Ani jsme nestihli všechny atrakce navštívit. Na poslední chvíli jsme se vrhli do otevřených obchůdků se suvenýry a nakoupili něco na památku. Spokojeni, příjemně unaveni a plni zážitků jsme se vydali zpět do Čech.

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

S roční odmlkou se nám díky vedení Města Česká Třebová podařilo domluvit vystoupení s pohádkovým muzikálem Královna přírodních sil v polské Olavě

Divadelní kroužek se v pondělí 20. 5. ráno  sešel v plném počtu (22 dětí a 5 dospělých) u Domu dětí a mládeže Kamarád. Společně  jsme naložili potřebné kostýmy, kulisy a rekvizity spolu s našimi zavazadly do autobusu a vzápětí jsme se vydali na téměř čtyřhodinovou cestu. Kolem poledne jsme dorazili do polské Olavy, kde nás již očekávali s výborným obědem. Hned po obědě jsme se vrhli na přípravu scény. Tentokrát jsme vystupovali ve zrekonstruovaném sále přímo v Kulturním centru. Podmínky pro nás byly trochu náročnější vzhledem ke stísněnějšímu prostoru.  Práce nám šla od ruky a hned po přípravě scény jsme si celé představení zopakovali.

Druhý den nás čekala dvě  vystoupení pro děti ze základních a mateřských  škol. I přes odlišnost našich jazyků byli naši herci odměněni obrovským aplausem.

 Po obědě jsme se rozloučili s místním kulturním centrem a odjížděli spokojeně domů.

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie