^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dům dětí a mládeže Kamarád se v roce 2011 zapojil do národního projektu Klíče pro život.

V průřezovém tématu Inkluze dětí se speciálními vzdělávacími potřebami jsme zpracovali projekt s názvem Výměnný víkend dětí navštěvující ZK DDM a dětí z dětského domova Horní Čermná.

Celé „šmoulování“ začalo v sobotu ráno 5. listopadu. První víkend jsme strávili v Domě dětí a mládeže Kamarád v České Třebové. Nejprve jsme se všichni společně seznámili. Hráli jsme nejrůznější seznamovací hry, při kterých jsme se nejen navzájem poznali, ale i náramně pobavili.

Po odpolední vycházce v parku Javorka jsme se nedočkaví vydali do Národního domu v České Třebové, kde nás čekal šmoulí turnaj v bowlingu. Všichni jsme se moc snažili, každý z nás chtěl být totiž nejlepší. Program byl nabitý a my se ani chviličku nenudili. Přesto jsme se však nemohli dočkat tolik očekávané šmoulí diskotéky. Šmoulíky se to večer v DDM jen hemžilo, protože každý z nás si připravil svůj originální šmoulí kostým. V neděli ráno jsme si po snídani svá šmoulí tělíčka protáhli v bazénu v České Třebové a odpoledne jsme se věnovali výrobě kšiltovek. Potom už přišlo na řadu loučení, věděli jsme však, že se brzy opět všichni setkáme.

Fotogalerie z projektů Klíče pro život - Šmoulí víkend 1 & 2

Druhý šmoulí víkend jsme se vydali na návštěvu do dětského domova v Horní Čermné. Naši noví kamarádi nás pěkně přivítali. Byli jsme plní očekávání, všechny nás moc zajímalo, jak se v dětském domově žije. Nejdříve jsme se ubytovali a poté už nás paní vychovatelka z dětského domova seznámila s tamním prostředím. Odpoledne jsme si trochu zasportovali v tělocvičně a vyráběli vánoční dekorace. Večer jsme museli jít brzy spát, i když se nám vůbec nechtělo. V neděli nás totiž čekal náročný celodenní výlet do Prahy. V Praze jsme navštívili Multikino Cinestar a v rámci akce Dětská neděle jsme shlédli film, Kocour v botách. Také jsme si moc pochutnali na výborném obědě, v restauraci McDonald. Poté rychle na vlak a hurá domů.

Akce to byla velice zdařilá, všichni jsme byli moc spokojeni. Našli jsme si spoustu nových kamarádů a věříme, že se opět někdy společně setkáme.

O letošních podzimních prázdninách jsme se vydali na výlet do Prahy. V dopoledních hodinách jsme se zúčastnili exkurze na letišti Ruzyně. Prohlídka zahrnovala návštěvu Záchranné požární stanice a terminálu pro vládní lety, seznámili jsme se s provozem na odbavovacích plochách. Dostali jsme se také do blízkosti startovací a přistávací dráhy. Exkurze byla velice zajímavá a všem se nám moc líbila. Odpoledne jsme navštívili největší zábavní rodinné centrum v České republice Beckiland. Děti se „vyřádily“ na mega šplhadle, trampolíně, želatinovém kopci, v adrenalinovém parku, fun shoot aréně a dalších atrakcích. Den to byl náročný, přesto jsme si však užili spoustu legrace a dobrodružství. Kromě suvenýrů a dárečků pro své blízké jsme si z výletu přivezli spoustu skvělých a nezapomenutelných zážitků.