^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ve čtvrtek 5. dubna 2012 byl pro děti naplánovaný výlet do polského městečka Kowary, kdy jsme měli navštívit park miniatur. Bohužel pro malý zájem byl výlet zrušen.

V pátek 6. dubna 2012 se v Domě dětí a mládeže Kamarád sešlo 40 dětí. Děti byly rozděleny do třech skupin. Vyráběli jsme jarní stromečky. Děti si mohly stromečky dozdobit dle své fantazie. Samozřejmě, že nesměla chybět malá svačinka. Domů jsme odcházeli spokojeni a s krásnou dekorací na velikonoční stůl.

Z iniciativy vedení města Česká Třebová, byly děti divadelního kroužku pozvány, v rámci partnerských dnů, aby představily pohádku "O liščí moudrosti".

Ve středu 19. 9. 2012 v pravé poledne jsme odjížděli od Domu dětí a mládeže Kamarád do polské Olawy. Po příjezdu jsme se občerstvili a hned do práce. Museli jsme připravit scénu a alespoň jednou celé představení vyzkoušet, vzhledem k úpravě scény, která byla statická. Vše proběhlo bez větších problémů a my se přesunuli na večeři do nedalekého penzionu.

Druhý den nás čekala dvě představení pro děti z mateřských a základních škol. I přes odlišnost našich jazyků byli naši herci odměněni obrovským aplausem, dárky od dětí a prosba o vyfotografování s námi, "umělci". Bylo to opravdu dojemné.

Po výborném obědě jsme se rozloučili s místním kulturním centrem a odjížděli spokojeně domů.

Letošní podzimní prázdniny se nesly v duchu vodních radovánek. Naše „prázdninování“ vypuklo ve čtvrtek 25. 10. 2012 brzy ráno. Skupina 30-ti dětí se sešla na nádraží v České Třebové a všichni plní napětí, nedočkavě očekávali příjezd vlaku. Naše cesta směřovala do Prahy, kde jsme navštívili největší aquapark v České republice – Aquapalace Praha. V úžasném Vodním světě jsme měli možnost „prozkoumat“ tři zajímavé prostory, a to Palác pokladů, Palác dobrodružství a Palác relaxu. Děti si užívaly jízdu na tobogánech a skluzavkách, nechybělo umělé vlnobití, dravý proud rychlé řeky a také vířivky, relaxační terasy a 450 m dlouhá řeka vinoucí se Vodním světem. Každý si užíval podle svých představ, nikdo se ani chviličku nenudil, atrakcí a dalších lákadel bylo spoustu. Všechno krásné ale jednou končí a my museli naše vodní dovádění včas ukončit. Čekala nás dlouhá cesta domů. Každý z nás si přivezl z výletu spoustu zážitků a vzpomínek na příjemně strávený prázdninový den.

V pátek 26. 10. 2012 v DDM Kamarád proběhla dopolední akce s názvem Podzimní dekorace. Děti měly možnost upustit uzdu své fantazii a vyrobit si krásné ptačí budky. Všichni se moc snažili, každý výrobek byl jedinečný a děti odcházely s pocitem spokojenosti z dobře vykonané práce.