^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

O pololetních prázdninách jsme se v pátek 1. 2. 2013 vydali na výlet do rodinného zábavního parku v Hradci Králové. Děti už ve vlaku byly natěšené a zvědavé, co vše na ně čeká. Po příjezdu na hlavní nádraží do Hradce Králové, jsme se zamířili k hale TONGO. Když jsme dorazili na místo, děti už se nemohly dočkat! S velkou radostí se vrhly se svými kamarády na všechny atrakce a vyzkoušely snad vše, co nám hala nabízela. Na cestě domů jsme byli všichni příjemně unaveni a odváželi jsme si s sebou spoustu krásných vzpomínek na hezky strávený den.

O letošních jarních prázdninách jsme s dětmi navštívili Aquapark Kohoutovice, v Brně. I přes nepříjemné brzké ranní vstávání se všichni na výlet moc těšili. Po náročném cestování jsme si konečně mohli užívat báječné dopoledne plné vodních hrátek a radovánek. Přestože tento aquapark nedisponuje velkým množstvím atrakcí, užili jsme si všichni spoustu zábavy a legrace. K odpočinku a relaxaci nám posloužil relaxační bazén s vodními tryskami a vodními chrliči; to správné dobrodružství jsme zažili na tobogánu či v divoké řece. Naše vodní dovádění jsme ukončili krátce po poledni a vydali se na cestu domů.

ZK Orientální tance se zúčastnil taneční soutěže Hvězda orientu 16. 2. 2013 v Náchodě. Děvčata získala krásné třetí místo.

 

Podívejte se na video ze soutěže:

 

Jarní prázdniny zahájily děti v České Třebové již poněkolikáté Filmovým festivalem, který pro ně připravilo Kulturní centrum ve spolupráci S Domem dětí a mládeže Kamarád. Tradičně bylo připraveno pět filmů, tentokrát Kung Fu panda, Monstra vs. Vetřelci, Příběh o Zoufálkovi, Slepičí úlet a Shrek třetí. Každý den na děti čekala úvodní scénka, po filmu soutěže a bohatá tombola. Týden velmi rychle utekl a byl pátek a sním loučení s příslibem, že se za rok zase setkáme.

38 dětí se ve čtvrtek 28. března 2013 zúčastnilo výletu do Prahy. Cesta vlakem nám ubíhala velmi rychle. V Praze jsme prošli Staroměstským náměstím, kde jsme shlédli velikonoční výzdobu. Poté jsme navštívili muzeum čokolády. Zde jsme se dověděli něco o zpracování a výrobě čokolády. Samozřejmě, že nechyběla ochutnávka. V druhé části si děti malovaly čokoládový obrázek, který si mohly odnést domů. A protože den ještě nekončil, mohli jsme navštívit minigolf v kryté hale v Kunraticích. Děti si zahrály na umělé trávě mezi palmami a květinami.

Unaveni, ale plni dojmů a zážitků jsme se vraceli domů.

V pátek 29.3.2013 přihlášené děti strávily dopoledne v Domě dětí a mládeže Kamarád a vytvářely velikonoční dekorace. Děti byly velice šikovné. Domů si odnášely velikonoční přání vyráběné technikou iris folding, ovečku a krabičku na velikonoční vajíčko.

Článek převzatý z www.oik.cz

Českotřebovské děti nacvičily další pohádku. Název dostala „Nezbedná“ a v premiéře se s ní veřejnosti předvedly v neděli 7. dubna. Novou pohádkou obohacuje divadelní soubor Knoflíček při DDM Kamarád kulturní scénu České Třebové každý rok na jaře.

Letos se v rolích představily nejen starší, ale i mladší děti. Celkem jich režisérky Jana Endyšová a Petra Štanclová obsadily do pohádky dvě desítky. Rodičům a kamarádům se představily nedělní premiérou, reprízy pro školní děti budou následovat tento týden. Pohádka je o nebojácné princezně Máně, která se rozhodne vysvobodit Honzu a přitom celé peklo obrátí naruby. Za orlickoústeckými dětmi by se mělo nové představení dostat na podzim a příští rok na jaře s ním má Knoflíček v plánu prorazit také na divadelní přehlídce.

autor: Vladimíra Bartoňová

Podívejte se na videoreportáž:

 

Zdroj: www.oik.cz

Po úspěchu v okresním kole Dětské scény v Chrudimi jsme obdrželi pozvánku do Svitav na 13. dubna, kde se konalo krajské kolo soutěže Dětská scéna 2013. Pro náročnou přípravu scény jsme opět sobotní přehlídku zahájili a po náročném výkonu se těšili na představení dalších zúčastněných souborů. Vystoupení byla opravdu pestrá a my byli zvědaví, jaké bude hodnocení poroty. Den velmi rychle utekl a přiblížila se pátá hodina a s ní vyhlašování výsledků. Tentokrát jsme postup nezískali, ale my věděli, že jsme do našeho vystoupení dali vše a odcházeli jsme s pocitem, že svou práci děláme opravdu dobře.

V pondělí 15. dubna a ve středu 17. dubna se v Domě dětí a mládeže Kamarád sešlo téměř 40 studentů, kteří se rozhodli prezentovat své práce středoškolské odborné činnosti (okres Svitavy: 26, okres Ústí nad Orlicí: 12). Celkem bylo napsáno 33 prací (okres Svitavy: 24, okres Ústí nad Orlicí: 11) v oborech Fyzika, Biologie, Geologie, Zdravotnictví, Ochrana a tvorba životního prostředí, Strojírenství, Elektrotechnika, Pedagogika, Teorie kultury, Historie a Filozofie. Na každý obor byla sestavena odborná porota. Celkem do krajského kola postoupilo 14 studentů.

Termín: 22. 4. 2013

Pro děti z Divadelního kroužku – přípravka jsme si připravili překvapení v podobě návštěvy svitavského muzea. Jednalo se o návštěvu do pohádkové říše, a to do seriálu Arabela. Muzeum připravilo pro své návštěvníky expozici kostýmů právě ze známého pohádkového seriálu. Děti si prohlédly kostýmy nejen hlavních hrdinů, ale i těch, kteří se v seriálu objevili třeba jen jednou. Celá prohlídka byla velmi poutavě vedena a děti si měly možnost zahrát pohádku o Červené Karkulce, vyzkoušet si, jak se sedá ježibabě na lopatu nebo na úplný závěr obléci se do různých pohádkových kostýmů. Blížil se čas odjezdu našeho vlaku a my se museli se svitavským muzeem rozloučit. Pravda, cestovní plášť byl mezi kostýmy také, ale my ze strachu, že bychom se třeba ocitli v pohádkové říši ve spárách čaroděje Rumburaka, se vydali plni dojmů na svitavské nádraží.