^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Termín: 17. 4. 2014

Pro letošní rok jsme se rozhodli strávit velikonoční prázdniny trochu netradičním způsobem. Místo klasického barvení vajíček jsme pro děti připravili výlet do německého Legolandu. Zájem nás opravdu překvapil. Cekem se přihlásilo 44 dětí!

Výletu se účastnil nejen Dům dětí v České Třebové, ale i lanškrounský, ústecký a choceňský. Výprava byla skutečně velká. Jely dva autobusy a celkový počet dětí byl 106 a dospělých 18. O půl druhé ráno jsme se sešli na autobusovém nádraží v České Třebové a vydali se směr německé hranice k hraničnímu přechodu Rozvadov. Cesta proběhla bez komplikací a v deset hodin ráno jsme již byli v cíli - všichni nedočkaví na spoustu zajímavých atrakcí.

Rozděleni do čtyř skupin jsme se vydali k prvním dobrodružstvím. Atrakce byly moc zajímavé od horských drah přes vodní atrakce k podvodnímu světu Atlantis. Krásné bylo i miniaturní Lego městečko. Počasí nám opravdu přálo, ani jedna kapka nespadla a my se mohli těšit slunečnému, teplému dni. Za návštěvu stál i vyhlídkový „talíř“, který nás vyvezl do velké výšky a my mohli vidět celý Legoland jako na dlani.

Čas neúprosně běžel a blížila se šestá hodina, kdy se park zavíral. Ani jsme nestihli všechny atrakce navštívit. Na poslední chvíli jsme se vrhli do otevřených obchůdků se suvenýry a nakoupili něco na památku. Spokojeni a plni zážitků jsme se vydali zpět do Čech.