^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Opět po roce se Divadelní kroužek Knoflíček vrací do polské Olavy, aby dětem představil pohádku Lotrando a Zubejda.

V neděli 25. 9. 2016 jsme se v šest hodin ráno sešli před Domem dětí a mládeže Kamarád. Jen co přijel autobus, hned jsme naložili kostýmy, kulisy a rekvizity a vydali se směrem k partnerskému městu Olava. Po příjezdu jsme se rozezpívali, protože sál byl pro nás připraven až na dvanáctou hodinu. Času na přípravu scény i na zkoušku bylo opravdu málo. Ve tři hodiny jsme museli skončit z důvodu promítání kina. Ale protože máme již spoustu zkušeností, vše se stihlo, jak jsme si naplánovali. Za odměnu byl pro nás připraven pozdní oběd a hned po něm jsme ubytovali v hotelu Jakub Sobieski.

Druhý den nás čekalo vystoupení pro základní školy, které bylo naplánováno na desátou hodinu. I přes technické problémy se zvukem a odlišnost našich jazyků byli mladí herci odměněni obrovským potleskem.

Po obědě jsme ještě stihli navštívit městskou věž a muzeum a hned poté jsme se rozloučili s místním kulturním centrem a odjížděli spokojeně domů.

Jana Endyšová a Petra Štanclová

 

Fotogalerie

 Fotogalerie

Na závěr školního roku Dům dětí a mládeže Kamarád uspořádal besídku zájmových kroužků. Příchozí vítali mladí kuchtíci s ochutnávkou slaného a sladkého cukroví. Program byl opravdu pestrý. Diváci mohli vidět vystoupení tanečních kroužků Street dance, Magic dance, Hejbánky, Aerobik předvedl vystoupení s názvem Hurá na olympiádu. Besídka nebyla samozřejmě jen o tancování. Kluci a holky zahráli posluchačům krátké pásmo písniček na kytary, keyboard a flétničky. Velmi zdařilé bylo pěvecké vystoupení starších členů divadelního kroužku, které bylo pojato dle televizního pořadu Tvoje tvář, má známý hlas. Hraničáři předvedli svou exhibici. Besídku obohatilo představení třech divadelních a dramatických kroužků. S pohádkou Karkulka trochu jinak vystoupil Dramatický kroužek ZŠ Ústecká, závěrečný taneček z pohádky Království (Zlo)zvyků předvedl Divadelní kroužek Březová nad Svitavou a Divadelní kroužek Knoflíček uvedl písničku a taneček z pohádky Lotrando a Zubejda. Scénář celé besídky připravil Robin Štancl, kterému patří velký dík a uznání. Během krátké přestávky mohli diváci ve foyer navštívit dílničku, kde byla pro, především dětské diváky, připravena výroba „bottonů“ a zakoupit si keramické výrobky a časopisy kroužku Veselý redaktor. V celém sále byly vystaveny výkresy Výtvarného kroužku Řetová, Arte a Šikulka. Příjemné jistě bylo občerstvení z Café 59. Besídkou byla ukončena činnost zájmových kroužků a my se těšíme na přípravu besídky v příštím školním roce. Hezké prázdniny!

 

Fotogalerie

Fotogalerie

V rámci oslav Dne dětí jsme pro děti uspořádali Hurvínkovo dovádění v parku Javorka. Během odpoledne bylo pro děti připraveno celkem 6 stanovišť s dopravní tematikou. Cesta začínala u hříbku, kde děti od paní Kateřiny získaly kartičky s mapkou celé trasy. Druhá zastávka byla v režii Hurvínka a jeho koloběžky. Děti projely slalomovou cestu a poté pokračovaly dále k „policejní stanici“. Úkol zde byl jednoduchý – poznat dopravní značky. Jakmile bylo splněno, policista dětem ukázal „zelenou“ a mohly běžet dále. Tentokrát to byl pejsek Žeryk. A protože pejsek má rád kosti, děti si musely přitáhnout kostičku pomocí provázku. Na předposledním stanovišti děti hledaly cestu bludištěm a Spejbl dohlížel, zda našly správnou trasu pro určený dopravní prostředek. A hurá, je tu poslední úkol. Ten byl v podobě povinné výbavy jízdního kola. Mánička vše zkontrolovala a odměnila děti lízátkem a čokoládou – jak jinak než s Hurvínkem.

 

Fotogalerie

Fotogalerie

24. 3. 2016

Velikonoční prázdniny pro rok 2016 připadly na čtvrtek 24. 3. a Dům dětí a mládeže Kamarád v České Třebové připravil pro děti výlet plný zábavy a dobrodružství. A kam jsme to tedy cestovali? No přece do zábavního centra pro děti v Brně. Původně jsme měli cestu naplánovanou vlakem, ale vzhledem k počtu dětí, které se přihlásily, jsme nakonec objednali autobus. Dětí bylo celkem 41 a nás dospělých 6. Čekala na nás 40 unikátních atrakcí v podobě tobogánů, lanovky, podzemního bludiště, síťových prolézaček, čapího oka, autíček, lodiček a mnoho dalších. Strávili jsme tu 4 hodiny a v odpoledních hodinách nás čekal odjezd zpět domů. Při odchodu jsme potkali čápa Bruna, který se s některými z nás vyfotil. Rozloučili jsme se a již teď se těšíme na další prima výlet s DDM Kamarád.

Bruno Family ParkFotogalerie

Dne 14. 2. 2016 9:00–12:00 zorganizovali vedoucí zájmového kroužku Rybáři starší akci na "Pivovarském rybníku", kde si letos poprvé mohli členové ZK vyzkoušet lov přívlačí v praxi.

Lovená ryba – pstruh duhový cca 20x, siven 1x, okoun 2x

 

Rybáři starší - Pivovarský rybníkFotogalerie