^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Dům dětí a mládeže Kamarád Česká Třebová v tomto školním roce organizoval okresní kolo Středoškolské odborné činnosti škol pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy ve dnech 5. a 6. 4. 2017.

Okresního kola se zúčastnilo 54 studentů (11 z okresu Ústí nad Orlicí a 43 z okresu Svitavy) se svými 50 pracemi v oborech Fyzika, Chemie, Geologie, geografie, Zdravotnictví, Biologie, Zemědělství, Ochrana a tvorba životního prostředí, Strojírenství, Elektrotechnika, elektronika, Historie, Teorie kultury, Filozofie, Pedagogika, Informatika. Na každý obor byla sestavena odborná porota.

Celkem do krajského kola postoupilo 38 studentů. Studenti byli přihlášeni z Gymnázia Aloise Jiráska Litomyšl, SŠ zahradnické a technické Litomyšl, VOŠP a SPgŠ Litomyšl, Gymnázia Polička, Gymnázia Česká Třebová, ISŠT Vysoké Mýto.

V krajském kole, které se konalo 11. 5. 2017 v Chrudimi, postoupilo do celostátního kola  8 prací v oborech Fyzika, Geologie, geografie, Zdravotnictví, Ochrana a tvorba životního prostředí, Elektrotechnika, elektronika, Teorie kultury, Historie, Filozofie

Studentům přejeme hodně úspěchů v celostátním kole a v dalším studiu!

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

V České Třebové probíhal ve školním roce 2016/2017 první ročník Univerzity třetího věku. Zájemci se mohli přihlásit do kurzů úprava fotografií, práce s PC, sestavení rodokmenu, rukodělné činnosti, tanec a cvičení na balonech. Tyto kurzy probíhaly zpravidla 1x za měsíc od října do dubna. Slavnostní ukončení, kde byly studentům předány certifikáty za absolvované kurzy se uskutečnilo dne 5. 5. 2017 v obřadní síni MěÚ Česká Třebová. Zde také předaly studentům Univerzity třetího věku věcné dary zástupkyně partnerského města Olawa - ředitelka kulturního centra a tajemnice Městského úřadu.

Velké díky patří nejen všem studentům za jejich píli, ale také lektorům, ředitelce DDM Kamarád Mgr. Janě Endyšové DiS., městu Česká Třebová, svazu důchodců a kulturnímu centru za spolupráci.

Budeme se opět těšit v dalším školním roce.

 Univerzita třetího věku

 

Po třech letech jsme se rozhodli zopakovat velikonoční prázdniny trochu netradičním způsobem. Místo klasického barvení vajíček nebo výroby pomlázek jsme pro děti připravili výlet do německého Legolandu v Günsburgu. Zájem nás opravdu překvapil. Cekem se přihlásilo 76 dětí! Výprava byla skutečně velká. Do jednoho autobusu bychom se nevešli, takže do Německa vyrazily autobusy dva. Dvacet dětí jelo z Březové nad Svitavou, největší skupina nastupovala v České Třebové a celkový počet doplnila malá skupinka v Ústí nad Orlicí. Cesta proběhla bez komplikací a v deset hodin ráno jsme již byli v cíli - všichni nedočkaví na spoustu zajímavých atrakcí. Rozděleni do osmi skupin jsme se vydali k prvním dobrodružstvím. Atrakce byly moc zajímavé od horských drah přes vodní atrakce, Faraonův svět, k podvodnímu světu Atlantis. Krásné bylo i miniaturní Lego městečko. Počasí nám opravdu přálo, ani jedna kapka nespadla a my se mohli těšit slunečnému, teplému dni. Za návštěvu stál i vyhlídkový „talíř“, který nás vyvezl do velké výšky a my mohli vidět celý Legoland jako na dlani. Čas neúprosně běžel a blížila se šestá hodina, kdy se park zavíral. Ani jsme nestihli všechny atrakce navštívit. Na poslední chvíli jsme se vrhli do otevřených obchůdků se suvenýry a nakoupili něco na památku. Spokojeni, příjemně unaveni a plni zážitků jsme se vydali zpět do Čech.

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie