^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 15. – 22. 7. 2012

Letošní pobytový letní tábor proběhl v termínu 15. – 22. 7. 2012, již druhým rokem v Kunčicích u Starého města pod Sněžníkem. Tento tábor se těšil velkému zájmu a zúčastnilo se jej téměř 60 dětí. Chata Junior, kde byli táborníci ubytováni, se nachází v krásné, horské přírodě pod Kunčickou horou.

Celým táborovým týdnem nás provázela víla Evelína, která dětem v táboře zanechávala tajné zprávy se zadáním různých úkolů, které děti s nadšením plnily. První táborový den proběhlo, ihned po seznamovacích hrách, důležité pasování dětí na táborníky. Pasovaní táborníci museli složit slib, že budou dodržovat táborový řád a zodpovědně plnit zadané úkoly. Tento slib potom všichni statečně stvrdili svým podpisem při noční hře.

Následující dny si děti užívaly spoustu zábavy a legrace při různých hrách. Bohužel nám počasí moc nepřálo, ale mi jsme se tím v žádném případě nenechali odradit. Stavěli jsme hrad pro vílu Evelínu, vyráběli dárečky, šaty z odpadového materiálu, zvířátka z ponožek a také batikovali trička. V druhé polovině týdne se počasí umoudřilo a my jsme mohli více času trávit venku v krásné přírodě. Učili jsme se rozdělávat oheň, vařili jsme polévku v přírodě a také pekli chléb. Koupání v bazénu jsme se sice nedočkali, ale vody jsme si užili na vodní skluzavce. Byla to obrovská zábava. Nemohla také chybět diskotéka, táborák a jarmark, kde si děti za získané body mohly koupit krásné dárečky. Na programu byl i celodenní výlet do Velkých Losin, kde jsme navštívili Muzeum papíru. Zábavy bylo spoustu, týden však utekl jako voda a my se museli rozloučit. Vzpomínky na tábor nám však nikdo nevezme a doufáme, že se setkáme na dalších táborech a akcích DDM Kamarád.

 Fotogalerie