^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 6. – 10. 8. 2012

Na tento příměstský tábor bylo přihlášeno celkem 52 dětí. 17 dětí bylo z Březové nad Svitavou a okolí. Vzhledem k takovému velkému počtu jsme děti rozdělily na některé dny do dvou skupin.

V pondělí 6. 8. 2012 přijela skupinka 17 dětí z Březové nad Svitavou do České Třebové, aby se připojila k většímu zbytku dětí a při společném putování poznala alespoň část České Třebové. Děti se v družstvech vzájemně seznámily při hrách v parku Javorka. Jednotlivá družstva musela složit rozstříhaný obrázek Městského úřadu Česká Třebová, a podle rychlosti složení mohlo vyrazit, na vyznačenou cestu spojenou s úkoly, na Hory. Zde na nás čekal společný oběd (smažený kuřecí řízek s bramborem), další hry a soutěže. Kolem 15.00 hodiny jsme vyrazily zpět k DDM. Odkud se děti rozešly nebo rozjely do svých domovů a mohly se těšit na další společný den.

Úterý 7. 8. 2012 – tento den již byl rozdělen do skupin. Jedna skupinka dětí (17 dětí z Březové a okolí + 9 dětí z České Třebové), společně putovala vlakem do Brna. Zde navštívila Moravské zemské muzeum a Mincmistrovské sklepení. Děti si odvážely z Brna pamětní mince a plno nových informací o pravěku a historii.
Druhá skupinka dětí putovala vlakem RegioJet do Prahy-Libně. Zde je čekala návštěva Dinoparku v obchodním centru Harfa. Děti se mohly vrátit do historie, ale mohly se i vydovádět na pěkném hřišti. Velký zážitek měly z jízdy pěkným vlakem RegioJetu, kde dostaly zdarma pití a croissant, ale mohly si také něco objednat, což pro většinu bylo zcela něco nového.

Středa 8. 8. 2012 – skupinky se vzájemně vyměnily. Ta která byla předcházející den v Praze, putovala do Brna a druhá, která byla v Brně, zase odjela do Prahy.

Čtvrtek 9. 8. 2012 – skupinka dětí z Březové a okolí a početnější skupinka 35 dětí se společně setkala na nádraží ve Svitavách, kde se rozdělily do svých družstev. Jedna skupinka vyrazila na návštěvu k profesionálním hasičům Svitavy. Děti se seznámily s prací hasičů, jak se mají chovat při různých krizových situacích. Hasiči jim ukázali záchranářskou techniku. Děti si mohly zastříkat proudnicí, posadit se do hasičského auta, použit vysílačku. Děti byly návštěvou u hasičů nadšené.

Druhou skupinku čekala návštěva svitavského muzea. Nejdříve si prohlédly expozici starých praček, kde si také mohly vyzkoušet, jak praly jejich babičky a pak je čekala expozice Namibijského safari (vycpaná africká zvířata).

Kolem 12. hodiny se obě skupinky sešly v jídelně svitavského gymnázia na vydatném a chutném obědě (kuře s rýží, okurkový salát a sušenka).

Po obědě se skupinky vyměnily. Ta, která byla u hasičů, si šla prohlédnou expozice v muzeu a druhá, která byla v muzeu, se těšila k hasičům. V 16 hodin se děti rozjely vlaky do svých domovů.

Pátek 10. 8. 2012 – přijely děti z České Třebové do Březové nad Svitavou, aby i ony poznaly město svých kamarádů. Na děti čekala cesta na dobře ukrytou rozhlednu Járy Cimrmana a dovádění na novém lanovém parku. Společně si táborníci opekli párky a zadováděli na zahradě a hřišti Mateřského centra Kocourek. Byl to poslední den Putování za historií, tak nesměly chybět odměny a upomínkové předměty.

Ve 14 hodin si děti vzájemně řekly AHOJ a snad někdy příště se uvidíme.

Pavla Cupalová

Fotogalerie