^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 9. 7. – 13. 7. 2012

Příměstský tábor se uskutečnil ve druhém červencovém týdnu. Počasí nám přálo, až na lehký deštík v pondělí a ve čtvrtek, což nám umožnilo dodržet předem stanovený program bez větších změn. Kromě zábavního programu byla pro děti připravena výuka angličtiny. Jednalo se o základní slovíčka a fráze. Pro větší děti to bylo opakování, pro ty mladší, které se s angličtinou setkaly pouze v jazykovém kroužku, to byly nové poznatky a znalosti.

Pondělí patřilo, jak se dalo očekávat, seznamování a prvnímu oťukávání se. Po seznamovacích hrách si děti nazdobily bílá bavlněná trička pomocí fixů na textil. Motivy se velmi lišily. Někteří se na tričko zvěčnili sami, jiní zvolili seriálového hrdinu, někteří oblíbená zvířata, případně nechali pracovat svoji fantazii a skončili u abstraktních vzorů. Po obědě jsme se vydali do parku Javorka, odkud nás však lehký déšť vyhnal dříve, než jsme si přáli. V DDM jsme usedli k připraveným materiálům a začali si opakovat angličtinu.

Úterý patřilo dlouho očekávanému výletu do Pardubic. Nejprve jsme zavítali do jazykové školy AHEAD Language Agency, s.r.o., kde se děti zúčastnily výuky angličtiny zábavnou a hravou formou. Poté se někteří z nás vyšplhali na Zelenou bránu, někteří jim „fandili“ z pevné země. Pak jsme se vydali obhlédnout zámek, kde jsme si prohlédli pávy na zámeckém nádvoří a poté se v zámeckém parku naobědvali. Den jsme zakončili filmem Madagaskar 3 ve 3D verzi.

Ve středu dopoledne si někteří dozdobili svá trička, pár jedinců si zopakovalo základní pojmy z angličtiny a poté jsme se všichni vydali do parku Javorku na hru o poklad, která byla v angličtině. K obědu jsme si u DDM opekli buřty a následně se vypravili na bowling. Den jsme zakončili filmem Chipmankové, který jsme museli ještě v pátek dokoukat.

Čtvrtek jsme opět procestovali. Tentokrát jsme se vypravili do Moravské Třebové, kde jsme si prohlédli zámek a prošli zámecký okruh - Poklady Moravské Třebové. Před obědem jsme ještě zhlédli výstavu Egyptské princezny, která je umístěna v místním muzeu. Po obědě, který jsme si všichni vytáhli z baťůžků a snědli v parku u muzea, nás čekala sladká odměna v podobě zmrzliny. Někteří také navštívili místní infocentrum a poté nás už čekala cesta domů.

Pátek patřil focení. Děti se dozvěděly jak správně fotografovat a jak takové fotky potom v počítači upravit. K tomu si každý ještě vyzdobil svůj foto rámeček na společnou fotografii z tábora. Po obědě jsme dokoukali film Chipmankové a nakonec jsme si pochutnali na dortu. Děti si z tábora též odnesly DVD s fotografiemi a pamětní list, který jim bude připomínat účast na 1. ročníku příměstského tábora s angličtinou.

Monika Adamcová, hlavní vedoucí

Fotogalerie