^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 29. 7. – 2. 8. 2013

Máme za sebou 1. ročník příměstského tábora pro teenagery (byl tedy zaměřen na věkovou kategorii 13-16 let), který znáte pod názvem Adrenalinové prázdniny.

První den jsme se seznámili za pomoci her v místním parku Javorka, v kotlících si uvařili buřtguláš a vyrazili prozkoumat dovednosti do LANOVÉHO PARKU v České Třebové.

Druhý den, díky nepřízni počasí, avšak k velkému úspěchu dětí, jsme navštívili LASER GAME V PARDUBICÍCH, kde si to naše mládež rozdala ve čtyřčlenných družstvech. Mezi týmy panoval adrenalin, rivalita a vše doplňovala dominantní hudba a světelné efekty. Součástí dne byl i rozchod v místním AFI Palace, kde jsme si mohli něco zakoupit.

Středu jsme zasvětili vodním radovánkám v podobě půldenní plavby z Chomoutova do Olomouce na raftech. Z bezpečnostních důvodů jsme byli nejprve proškoleni, seznámeni s rafty a naší dráhou a v neposlední řadě s vodáckou hantýrkou. Po rozdělení už měl každý v raftu svoji funkci a mohlo se nasedat. Věřím, že každá loď měla svoje velké dobrodružství, kupříkladu naše – s názvem Dámská jízda – se málem vykoupala díky nečekané návštěvě obří ropuchy. V tu chvíli asi žádnou z nás nenapadla možnost zakletého prince, neboť panující panika nás málem převrhla. Nakonec ale vše dobře dopadlo a všechny tři rafty dopluly do cíle v pořádku.

K mému velkému překvapení nesklidil až tak velký úspěch čtvrteční cyklovýlet na zříceninu hradu Lanšperk. Dětem tato trasa po cyklostezce činila značné problémy, a tak největší nadšení projevovaly vždy na odpočívadlech.

A jak se říká: "Na konec to nejlepší." V pátek nás čekaly motokáry v A-Kartareně. Každý se projevil jako velký závodník a motokáry nikdo nešetřil. Vyzkoušeli jsme si trénink, 2x kvalifikaci a ti nejlepší i závod. Mládež se zapojila skvěle. Všichni se podporovali a vznikly i fankluby, pokřiky a mexické vlny.

Pak už přišel úplný závěr v podobě rozloučení, předání cen a diplomů, vyhodnocení týdne a anonymní zpětná vazba od našich teenagerů, která byla s podivem příznivá. Za sebe musím říct, že takto báječnou partu dětí jsem dlouho neviděla, proto bych ráda nám vedoucím popřála kupu dalších takových týmů, a Vám skorodospělým moc poděkovala za skvělý týden s Vámi.

Za rok s Vámi počítáme a už teď se těšíme!

Katka, Hanka a Hanka :–)