^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 12. – 16. 8. 2013

V pondělí 12. 8. 2013 jsme se sešli v budově DDM, kde jsme se rozdělili na červené, modré, žluté a zelené šerify. Pověděli jsme si něco o programu, který nás bude v týdnu čekat, vzájemně se představili a popovídali o Divokém západě. Pak jsme odešli na prohlídku řídící věže, abychom viděli, jak je řízen provoz současných „ohnivých ořů“. Děti si měly možnost vyzkoušet postavit vlakovou cestu a nahlédnout tak do zákulisí řízení provozu železniční stanice Česká Třebová. Po návratu jsme si jako správní osadníci uvařili oběd (bramborový guláš) na kotlíku na zahradě DDM. Na památku si každý vyrobil totem.

V úterý 13. 8. 2013 náš čekal výlet do Westernového městečka Boskovice. Jako správní zlatokopové jsme si každý vyrýžoval svůj kousek zlata, který nám byl na památku vložen do certifikátu mladého zlatokopa. Pak jsme si prohlédli Ztracený svět. Děti se měly možnost zúčastnit divadelního představení, zakoupit si upomínkové předměty a některé „zlobivé“ děti si měly možnost na chvíli vyzkoušet, jaké to je ve vězení Divokého západu.

Ve středu 14. 8. 2013 jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium na Kraví hoře v Brně, kde jsme měli možnost shlédnout umělou hvězdnou oblohu, dalekohledem jsme se podívali na Slunce a prohlédli si exploratorium (děti si měly možnost samy roztočit Zemi kolem Slunce, zvážit se na váze, která ukazovala, jaká by byla jejich váha na některé z planet nebo hvězd sluneční soustavy, vytvořit si vodní vír aj.). Potom jedna skupinka zamířila na prohlídku Labyrintu pod Zelným trhem a druhá skupinka do McDonaldu. Po hodině se obě skupinky vyměnily. V labyrintu pod Zelným trhem děti shlédly, jak se dříve skladovalo ovoce, zelenina, maso. Dále mohly vidět alchymistickou dílnu, sklep na víno a mučírnu, kde si mohly vyzkoušet některé mučící nástroje.

Ve čtvrtek 15. 8. 2013 jsme vyrazili do Jungle parku v Brně, kde jsme jako „Tarzani“ zdolávali různé překážky. Čekal nás přejezd na laně přes řeku Svratku a tři trasy lanového parku, které byly rozděleny podle věku a výšky dětí.

V pátek 16. 8. 2013 jsme ukončili příměstský tábor na ranči Hildago v Radiměři, kde jsme si nejen zajezdili na koních, opekli párky a zašvihali pravým honáckým bičem, ale viděli jsme také, jak se strojí kovboj a kůň. Na každého šerifa čekala malá odměna a něco na památku. Tábor jsme završili na věži kostela Nanebevzetí panny Marie ve Svitavách, kde jsme se porozhlédli po okolí.

Příměstského tábora se zúčastnilo 37 dětí a 4 vedoucí.

Pavla Cupalová

Fotogalerie