^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 5. – 9. 8. 2013

Předpověď počasí slibovala pěkně vypečený týden a už první den začalo sluníčko hřát. V Domě dětí a mládeže jsme se dopoledne rozdělili do 4 skupin zvířátek – ze ZOO, z farmy, z lesa a mazlíčci. Každý si vybral zvířátko a ozdobil si tričko linorytem svého tvora, které mělo následující dny sloužit k rozlišení. Odpoledne jsme si pohráli ve stínu stromů v Javorce a trochu se poznali.

V úterý jsme se vydali vlakem do Hradce Králové, kde už za notného teplíčka jsme našli úkryt v Labyrintu divadla Drak. Po této prohlídce jsme se opět skrývali před neúprosnými paprsky v parku blízko Smetanova nábřeží, kde jsme později nastoupili do lodi a projeli se po Labi. Unavení horkem jsme se vrátili domů do České Třebové.

Všichni se už moc těšili na středeční návštěvu Aquaparku v Pardubicích, kde se nikdo nechtěl z vody nebo z tobogánu ani hnout. Ve vlaku zpět domů jsme byli opět všichni mokří, ale z jiného důvodu.

Ve čtvrtek jsme kousíček popojeli místní linkou autobusu do Rybníku a zahráli si úkolovou hru v Srnově na naučné stezce. Jelikož bylo vedro k padnutí a úkoly náročné, některé jsme nebyli schopni ani splnit včas do oběda a následně do odjezdu zpátečního autobusu. Vrátili jsme se zpět na DDM, a kdo měl ještě sílu a chuť, vyrobil si zvířátko z ponožek nebo si zahrál hru či si zazpíval.

Poslední den slibovali meteorologové ochlazení, na které jsme se opravdu těšili. Bylo příjemně, ovšem při cestě z nádraží k častolovickému zámku začalo pršet. Při prohlídce zámku, která bavila snad každého z nás, jsme trochu uschli, ale venku lilo jako z konve. Rychle jsme ještě navštívili zvířátka ve zvěřinci a spěchali prochladlí a mokří na vlak zpět. Na DDM jsme si opět zahráli pár her, které ještě zahýbali pořadím konečného umístění skupin. Rozdali jsme si odměny, společně se vyfotili a všichni, snad spokojení, unavení z náročného týdne, se rozešli do svých domovů.

A možná někdy příště opět naviděnou - se budou vedoucí Hanka, Lenka, Pavla a Helča rozhodně těšit.

Fotogalerie