^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Termín: 14. - 18. 7. 2014

Letos se poprvé uskutečnil příměstský tábor tematicky laděný Poznáváme řemesla. Během tábora jsme se seznámili s 29 dětmi ve věku 6-15 let. Cílem tohoto příměstského tábora bylo každý den poznat jinou řemeslnou techniku.

V pondělí jsme navštívili muzeum ve Svitavách. Zde pro nás pracovnice muzea připravily program na téma řezbářství. Shlédli jsme výstavu a dále následovala praktická část. Spolu s řezbářem panem Kosinou jsme vytvářeli ulitu ze dřeva. Naučili jsme se, jak zacházet s dláty a dalšími pracovními pomůckami řezbáře. Každému se výrobek podařil. Po výborném obědě jsme pokračovali na místní stadion, kde na nás čekaly krásné sochy ze dřeva. Tyto sochy vznikají na akci Řezbářský memoriál Aloise Petruse pořádaný každoročně od roku 2010.

V úterý jsme děti seznámili se základy výtvarné techniky scrapbooking. Vyráběli jsme deníček. Do deníčku si děti během celého týdne dávaly razítka a mohly si zapisovat informace a zajímavosti, které získávaly během celého týdne. Po výrobě nás čekal turistický pochod do Srnova, kde jsme strávili zbytek dne.

Na středu jsme se opět všichni těšili. Cestovali jsme do Šumperka, kde jsme navštívili Kozí krámek. Děti se zde naučily jak tkát na korálkovém stavu. Někteří nadšenci pro tuto techniku si nakoupili korálky a tkací stav. Druhý den jsme viděli výsledky nákupu.  Domů jsme se vraceli všichni s krásnými barevnými náramky na ruce. Rodiče byli moc překvapeni, jak šikovné děti mají.

Ve čtvrtek jsme cestovali do Velkých Losin. Zde jsme navštívili místní papírnu na výrobu ručního papíru. Nejdříve jsme se seznámili s historií, prošli jsme si papírnu a viděli, jak se takový papír vlastně vyrábí. Poté nás čekala výroba obálky s pečetí. Samozřejmě, že nesmělo také chybět nakupování v prodejně s ručním papírem. Spokojeni a obohaceni o zážitky jsme se vraceli domů.

Výlet do Olomouce jsme podnikli v pátek. Na okraji města jsme navštívili svíčkárnu Rodas. Přivítala nás milá paní – majitelka malé firmy a dva krásně barevní upovídaní papoušci ara. Celou dobu nás pozorovali, jak jsme vyráběli. Odlévali jsme si voskovky s motivy zvířátek, zdobili svíčku a vytvářeli mýdlo. Vše nás moc bavilo. Papoušci na nás celou dobu čekali a jen jsme se přiblížili, hned nám sedali na rameno a holkám brali gumičky z vlasů. No byla s nimi sranda. Ještě než jsme se úplně rozloučili, šli jsme navštívit zvířátka z malé zoo, která byla hned vedle svíčkárny.

V Olomouci jsme se ještě osvěžili, koupili si zmrzlinu a hurá domů. Na nádraží v České Třebové jsme se všichni rozloučili. Tak rychle nám ten týden utekl, ale těšíme se na příští rok, až se zase všichni spolu sejdeme. Všechny vás zdraví

Claudie, Lada, Naďa a Iveta

Fotogalerie