^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Termín: 28. 7. - 1. 8. 2014

Předpovídat počasí je věc nejistá, a tak nám každý den chystal překvapení – jak to tedy dnes bude? Téměř každý den byl letně teplý, až na čtvrtek, kdy člověk promokl i když měl deštník, pláštěnku – cokoliv.

První den jsme se dopoledne na Domě dětí a mládeže rozdělili do 4 skupin zvířátek, dle kontinentů – Afrika, Austrálie, Asie a Evropa. Každý si vylosoval svoje zvířátko a ozdobil si pirátský šátek, který mohl následující dny sloužit k rozlišení. Odpoledne jsme si pohráli ve stínu stromů v Javorce a trochu se poznali.

V úterý jsme se vydali vlakem a autobusem do Letohradu, kde jsme navštívili muzeum řemesel. Také školní třídu, kde jsme si zahráli na maminky, tatínky či babičky a dědečky, když chodili do školy. Po velmi dobrém obědě jsme si šli pohrát a odpočnout do centra města – zámeckého parku. Na náměstí jsme si dali malý rozchod a potom už nás čekala jen cesta zpět.

Všichni se moc těšili na středeční návštěvu Aquaparku v Moravské Třebové, ovšem předpověď počasí slibovala podmračený až deštivý den. Skutečnost byla nakonec jiná – vcelku pěkný letní den. Ale program musel být předem domluvený a tak jsme se šli podívat na zámek do děsivé mučírny a příjemné alchymistické laboratoře. Ráno jsme si ještě vymodelovali svoje zvířátko a pohráli si.

Ve čtvrtek jsme se za velkého deště sešli na DDM a děti si ušily zvířátko z filcu. I přes velkou nepřízeň počasí nás autobus odvezl na Srnov a došli jsme krátkou procházkou k restauraci „Na hrázi“, kde jsme si pohráli – pod střechou verandy a v teple si dali oběd. Potom nás autobus opět dovezl zpět k rozchodu a sušení téměř všeho.

Poslední den bylo opět v celku vydařené počasí. Čekalo nás cestování vlakem do Slatiňan, po nástupu do prvního rychlíku, se vlak nerozjel a průvodčí nám sdělil, že je rozbitá lokomotiva. Tu se podařilo opravit a přípoj v Pardubicích jsme stihli. Vlak byl po zuby plný, seděli jen šťastlivci. Na zámku jsme potom navštívili hřebčín a i samotnou zámeckou expozici. Průvodci obou skupin byli úžasní – vtipní a zábavní. Čas rychle uběhl a už zase rychle zpět.

Na závěr na zahradě DDM jsme si rozdali odměny, ohodnotili hry a všichni se snad spokojení a unavení po náročném týdnu rozešli do svých domovů.

Někdy příště opět na viděnou - se budou vedoucí těšit

Hanka, Katka, Pavla a Pavla

Fotogalerie