^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Termín: 18. – 22. 8. 2014

Příměstský tábor byl zahájen v pondělí 18. srpna, kdy se všichni sešli v DDM Kamarád. Protože nám počasí přálo, přemístili jsme se do parku Javorka, kde jsme strávili celé dopoledne. Nechyběly seznamovací hry, rozdělení dětí do oddílů a pak už soutěžení mezi jednotlivými oddíly.

V odpoledních hodinách si děti malovaly barvičkami na textil, každý si tak vytvořil své originální táborové tričko.

Druhý táborový den jsme se vydali na turistický výlet na Andrlův chlum. Cíle nebylo sice z časových důvodů dosaženo, ale i přesto děti ušly krásných asi 10 km.

Ve středu byla pro děti připravena netradiční olympiáda. Soutěžilo se v oddílech a každý se snažil plnit jednotlivé úkoly co nejlépe, aby získal co nejvíce bodů pro své družstvo. Děti si změřily síly v deseti soutěžních disciplínách. Nechyběla obří štafeta, slalom na koloběžce, přetahování lanem, překážková dráha a další zajímavé soutěže. Na závěr proběhlo vyhodnocení a předání „fidorkových“ medailí.

Ve čtvrtek jsme se v brzkých ranních hodinách vydali vlakem do Prahy. Čekala nás návštěva zoologické zahrady. Za zvířátky nás z centra Prahy odvezl parník. Děti si vychutnaly pohodovou plavbu po Vltavě a pak už se mohly radovat z pozorování zvířat. Samozřejmě nemohl chybět nákup suvenýrů a pak už hurá domů.

V pátek byl plánován výlet do Aquaparku v Moravské Třebové. Pro nepřízeň počasí došlo ke změně programu a rozhodli jsme se tedy navštívit Plavecký bazén v Zábřehu. Děti si užily vodních radovánek. V odpoledních hodinách, po návratu do České Třebové proběhlo v DDM vyhodnocení celého týdne s předáním odměn. Rozloučili jsme se a popřáli si krásný zbytek prázdnin.

Fotogalerie