^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Termín: 18. – 22. 8. 2014

Počáteční den našeho týdenního tábora jsme zahájili v pondělí v DDM, kde jsme se společně všichni seznámili, rozdělili do čtyř skupin - červená, žlutá, zelená a modrá a zahráli jsme si seznamovací hry, abychom si hned za tepla zopakovali svoje nové táborové kamarády. Poté jsme se díky nepřízni počasí přesunuli do krytého plaveckého bazénu, kde jsme si všichni užili spoustu legrace. Vyzkoušeli jsme si tobogán, vířivku, masážní trysky, potápění a vše co nás lákalo. Všichni unavení, ale spokojení jsme se po několika hodinách řádění v bazéně pomalu odebrali zpět do DDM, kde náš první den byl ukončen.

Další den nám sliboval poměrně vhodné počasí na sportovní olympiádu, která se konala v nedalekém parku Javorka. Družstva mezi sebou poměřila síly a výsledky byly velmi těsné. Děti se snažily, seč jim síly stačily, aby získaly co nejvíce bodíků pro svůj tým. Mezi soutěžními disciplínami byla štafeta, hod do dálky, hod na předmět, běh na čas a jiné…V poledne na nás čekal výtečný oběd v Národním domě. Po jídle jsme se odebrali do DDM, kde byly vyhodnoceny výsledky, každý dostal diplom a odměnu za celodenní snahu.

Ve středu nás čekal náročný den, který byl plný očekávání. Všichni jsme se těšili na zvířátka v ZOO Praha a na plavbu parníkem po Vltavě. Někteří pluli poprvé, jiní byli už zkušenými pasažéry parníku. Ovšem při cestování byly největší atrakcí eskalátory. Po jízdě metrem, eskalátory a parníkem, jsme zdárně dopluli k ZOO, kterou jsme si všichni užili. Viděli jsme nádhernou sloní expozici, medvědy, tygry a myslím, že si každý přišel na své. Zpáteční cesta slibovala nevídaný zážitek, a to cestu Regiojetem, který u dětí sklidil také nevídaný úspěch. Ve večerních hodinách jsme se všichni rozešli do svých domovů, plní zážitků z našeho hlavního města.

Další den, byl spíše ve znamení odpočinku, všechny nás ta naše matička Praha zmohla. Každý si vytvořil svoje táborové tričko na památku. Počasí bylo jako na houpačce, chvíli kapky deště bubnovaly na okna, chvilku zase sluníčko vykouklo. To nás ale neodradilo od tvorby a těšení se na další výborný oběd. Po návratu z oběda, jsme si zahráli spoustu her, které ještě pěkně zamíchaly kartami v celkovém bodovém pořadí.

Poslední den nás čekal výlet na Andrlův chlum. Ráno jsme se sešli na nádraží v dobré náladě a společně vyrazili do Ústí nad Orlicí. Cesta to byla náročná, ale všichni jsme ji zvládli na jedničku. Odvážnější z nás šli na rozhlednu a pokochali se pohledem na široké okolí. Méně odvážní řádili na kolotočích a věnovali se hrám. Po jídle a odpočinku jsme už museli pelášit zpátky na vlak, protože den utekl vskutku rychle. Po příjezdu jsme se shromáždili ve družstvech na zahradě DDM, vyhodnotily se celkové výsledky, které byly víc než těsné, rozdali jsme si sladké odměny, rozloučili se a plni zážitků z celého týdne se každý z nás unavený, ale spokojený, rozešel ke svému domovu.

Fotogalerie