^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

13. – 17. 7. 2015

Naše putování prázdninami jsme začali v pondělí 13. 7. 2015 v 8.00 hodin v kulturním domě v Březové nad Svitavou, kde jsme se rozdělili do oddílů. Celým týdnem nás budou kromě barevných čepic, také provázet postavičky ze Čtyřlístku (Bobík, Myšpulín, Fifinka a Piňda). Po rozdělení do oddílu, jsme shlédli film Čtyřlístek ve službách krále.  Pak jsme si vyrobili z papíru tyto postavičky a ozdobili (popř. jen podepsali) čepice. Následně jsme se odebrali do základní školy na chutný oběd. Po obědě nás čekalo hledání ukrytého kamene mudrců, který jsme museli po absolvování lanového centra a výstupu na rozhlednu najít dle vyznačené cesty a indicií, které byly ukryty v průběhu cesty. Po zdárném najití kamene mudrců, čekalo na každý oddíl překvapení ve formě sladkostí, které byly ukryty v barevných sáčcích a každý oddíl si je musel najít, dle dalších instrukcí, které byly poblíž kamene mudrců. Pak jsme si zahráli oddílové, poznávací i seznamovací hry. A už je tu konec prvního dne a odcházíme na náměstí, kde se loučíme.

V úterý 14. 7. 2015 nás čeká cesta do hlavního města České republiky Prahy. Na cestu se vydáváme v 6.45 hodin vlakem z Březové nad Svitavou do České Třebové, kde přestupujeme na Regiojet, který nás do Prahy odveze. Cestou se dozvídáme něco o Praze, protože ne všichni v Praze byli, aby alespoň pro začátek věděli, kam naše cesta povede. A kam, že povedou naše kroky v Praze? Navštívíme Pražský hrad. Spolu s průvodcem jsme si prohlédli Chrám sv.Víta a starý Pražský palác a sami jsme si prohlédli Zlatou uličku. Po odpočinku na druhém nádvoří Pražského hradu, se vydáváme pěšky přes Malou stranu, Karlův most, a Staroměstské náměstí na hlavní nádraží. Ještě před odjezdem domů, si pohrajeme na dětském hřišti poblíž hlavního nádraží. A čeká nás zpáteční cesta, opět vlakem Regiojet, kde vyplníme dotazník, o tom, co jsme se o Pražském hradě a Praze během našeho putování dozvěděli. V České Třebové přestupujeme do rychlíku směr Březová nad Svitavou a vracíme se domů.

Ve středu 15. 7. 2015 odjíždíme vlakem do Svitav – zastávka, odkud pokračuje naše putování k pramenům řeky Svitavy. Rozdělili jsme se do dvou týmů po dvou oddílech a po fitness stezce putujeme nejdříve k památníku včelích matek a následně po naučné stezce docházíme k cíli našeho putování – k pramenům řeky Svitavy. A odtud k občerstvení v Plechárně a Rákosníčkovu hřišti, kde chvíli odpočíváme. A je tu opět čas odjezdu. Odcházíme na zastávku vlaku, který nás s přestupem ve Svitách odváží domů k rodičům.
Ve čtvrtek 16. 7. 2015 vede naše prázdninové putování do Brna. Vlak z Březové nad Svitavou nás odváží do Brna, odkud pěšky míříme do Otevřené zahrady, kde na nás čeká celodenní program. Po rozdělení do tří skupin, odcházíme postupně prozkoumávat čtyři živly (oheň, voda, země a vzduch). Vyrobíme se bylinková mýdla, pustíme si po modelu přehrady vlastnoručně vyrobenou lodičku a pokusíme se pomocí naší šlapací síly roztočit malé větrné elektrárny, dále pomocí zrcadel, najít cestu sluníčka k malé vrtulce tak, aby se s jeho pomocí roztočila. A nestačíme se ani pořádně vydovádět a už musíme odejít pomalu k vlaku, protože při návštěvě Brna nesmí chybět ani něco „zdravého“ z MC Donaldu. A už opět sedíme ve vlaku zpět domů.

A je tu poslední den našeho společného putování prázdninami pátek 17. 7. 2015. Po společném setkání u kulturního domu, odcházíme na hřiště TJ Sokol, kde malujeme vozidlo budoucnosti. Každý ho pak všem ukáže a představí, co umí, na co jezdí. Vedoucí mezi tím připravili soutěže. Čeká nás hod čepicí a pak hra na Policajty a zloděje. Policajti musí ve vymezeném kruhu chránit zlaté cihličky, které se snaží zloději ukrást. Vyhrává ten tým, kterému se podaří ukrást větší počet zlatých cihliček. Pak nás čeká přesun do hasičské stanice, kde nám Březovští hasiči předvedou hasičskou techniku. Můžeme si vyzkoušet obleky, masky, dýchací přístroje a také usednou do hasičského vozu. Pak už nás čeká opět chutný oběd ve škole. Po obědě odcházíme k atletickému hřišti, kam za námi přijedou policejní psovodi ze Svitav se svými psími svěřenci. Od nich se dozvídáme něco o výcviku psů, ale to hlavní sami vidíme, jak tito psi pracují. Po moc pěkné ukázce výcviku, odcházíme na náměstí, kde nás čeká sladká odměna ve formě zmrzliny, protože se nám zdárně podařilo, během celého týdně překonávat nástrahy zlého zimoleze. Pod stromy na náměstí si ještě zahrajeme několik her. A je tu konec tábora, dostáváme odměny a loučíme se.

Vedoucí příměstského tábora: Pavla, Jana, Eva a Lenka

Fotogalerie:Rajče