^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Píše se první den druhého prázdninového měsíce a do Domu dětí a mládeže Kamarád přichází 34 dětí, které jsou z počátku tiché, ale velmi zvědavé, co je tam přesně čeká. Prvně přichází informace od hlavní vedoucí a rozdělení dětí do skupin a pak už seznamování, výroba táborového buttonu, zdobení batůžku na záda. No vida, dopoledne je pryč, bříška už se ozývají a my se vydáváme na výborný oběd do Národního domu. Jak uteklo dopoledne, tak uteklo i odpoledne, které jsme strávili v Javorce spoustou her.

Druhý den jsme cestovali do Nového Města nad Metují a čekala nás moc vydařená zámecká prohlídka. Paní průvodkyně s námi vystoupala do podkroví, na zeď vzpomínek jsme si přitloukli dřevěnou destičku s našimi jmény. Zavedla nás do zámecké kuchyně i do sklepení. Někteří vystoupali 148 schodů do věže zvané Máselnice, odkud byl nádherný výhled na náměstí i okolí.

Uprostřed týdne nás čekala cesta do blízkých Svitav, kde se nachází Vodárenský les. Je otevřen od roku 2014 a pro své návštěvníky zde zrealizovali nádhernou naučnou stezku. Děti byly nadšené a každé stanoviště řádně vyzkoušely. Na louce jsme zahráli hry a děti se vyřádily na dětském hřišti. U náměstí v příjemné restauraci byl již připraven oběd, který jsme všichni ocenili. Přeci jen na čerstvém vzduchu pořádně vyhládne.

Předposlední den byl velmi očekávaný. To proto, že jsme měli připravenou cestu do Mirákula, které se nachází v Milovicích. Den byl, dá se říci, tropický, ale dětem to vůbec nevadilo. Vrhly se na obří trampolíny, obří houpačky, bludiště i nádherný dřevěný hrad. Také podzemí skrývalo svá dobrodružství a každopádně v něm bylo příjemně chladno. Na závěr jsme si nechali vodní svět, kde se všechny děti patřičně osvěžily. Nikdo nezůstal suchý! Naštěstí všichni měli náhradní oblečení.

A je tu poslední den příměstského tábora a velmi zajímavá exkurze v třídírně odpadů v Černé za Bory u Pardubic. Dozvěděli jsme se, kolikrát lze recyklovat papír a sklo, viděli jsme na vlastní oči, jak samotné třídění probíhá. Všechny děti na památku obdržely vyřazené časopisy a při cestě zpět si je pečlivě ve vláčku prohlížely. Na závěr v Domě dětí vyhodnocení, odměnění, společné foto a přání všem, ať si užijí zbytek prázdnin.

Bylo to moc prima!!!

Jana, Hanka, Míša a Zlatka

 Fotogalerie:Rajče