^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

V pondělí 17. 7. 2017 se sešlo 42 dětiček v Kulturním domě Březová nad Svitavou, kde začalo jejich týdenní putování. Po rozdělení do oddílů se hrály seznamovací hry. Po vydatném obědě ve školní jídelně, jsme se opět vrátili do Kulturního domu, kde nás čekalo vystoupení šermířské a herecké skupiny Exulis z Brna, která nás vtáhla do středověku. Z děvčat se na chvíli staly sličné princezny, které se svými panoši tancovaly, a následně se o jejich ruku svedl litý boj. Kluci si mohli vyzkoušet, jaké to je bojovat s opravdovými kordy. Po skončení představení jsme odešli na hřiště, kde jsme mezi sebou soutěžili.

V úterý 18. 7. 2017 jsme se vydali vlakem do Muzea ve Svitavách. Zde pro nás byla připravena interaktivní výstava PEXESA a Kouzelná zahrada Pavla Čecha. Ve Svitavách nám zbylo trochu času, tak jsme zašli na hřiště a nesměla chybět zasloužená zmrzlina. Vlakem jsme se vydali domů.

Ve středu 19. 7. 2017 nás čekala návštěva Pravěké osady Křivolík v České Třebové. Sešli jsme se na nádraží v Březové nad Svitavou a vyrazili. Po příjezdu do České Třebové nás čekal výšlap na Hory a pak k pravěké osadě. Zde se děti dozvěděly, jaké to bylo v pravěku žít, co si lidé v té době vyráběli, lovili a pěstovali. Pak jsme si mohli některé z těchto věcí vyzkoušet. Stříleli jsme z luku, vyráběli keramiku, pletený náramek z vlny, odlévali jsme si mince a luštili kvíz. Čas zde rychle utekl a museli jsme se vydat k vlaku, který nás opět dovezl domů.

Ve čtvrtek 20. 7. 2017 vedla naše cesta vlakem do Hradce Králové. Jako první nás čekala návštěva vodní elektrárny Hučák. Dozvěděli jsme se, jaké máme zdroje výroby elektřiny, prohlédli jsme si samotnou elektrárnu. Před odchodem do Obřího akvária, jsme si zaskotačili na dětském hřišti. V Obřím akváriu jsme měli možnost shlédnout velké množství ryb z jižní Ameriky a zpestřením bylo krmení těchto ryb potápěčem. I zde čas rychle plynul a my jsme museli odjet domů.

A je tu poslední den našeho prázdninového putování pátek 21. 7. 2017. Po nočních vydatných deštích musíme chvíli počkat, než se vydáme na prohlídku Vodáren v Březové nad Svitavou. Krátkodobé útočiště jsme našli v sále Památek. Zde jsme zhodnotili celý uplynulý týden a děti dostaly upomínkové předměty a odměny. Počasí se umoudřilo a my mohli vyrazit směr Vodárny. Ve Vodárnách jsme se dozvěděli, jak se voda dostává na povrch, jak daleko teče, než se dostane ke spotřebiteli. Měli jsme možnost se podívat na nový i starý vodovod.  K obědu jsme si opekli párky.

A JE TU KONEC. PŘÍŠTÍ ROK ZASE AHOJ!!!

Vedoucí PT Pavla Cupalová, Jana Bártová, Lenka Mezuláníková, Lenka Švancarová

 

FotogalerieFotogalerie

 

Dům dětí a mládeže Kamarád v České Třebové pořádá tradičně příměstské tábory. Jedním takovým z nich byl příměstský tábor Prázdninové hrátky se zvířátky I. v termínu od 10. do 14. července. Tým čtyř vedoucích a 2 dobrovolníků z Itálie a Francie pečoval o 34 ratolestí.

Program pro děti byl velmi bohatý. Pondělí jsme jako jediné strávili v České Třebové, dopoledne nám útočiště poskytlo zázemí Domu dětí a mládeže Kamarád, odpoledne jsme pobyli v městském parku Javorka. V úterý jsme absolvovali exkurzi ve Mlýně Brněnec, dále jsme navštívili Březovou nad Svitavou. Pouze v úterý nám příliš nepřálo počasí a museli jsme vynechat lanový park a program přizpůsobit počasí. Ve středu jsme měli připravený program v Ekocentru Paleta v Pardubicích. U dětí zde sklidil úspěch především blok se zvířaty, kde se většina nebála ani pochovat si hada. Ovšem program o bylinkách si také našel mezi dětmi své příznivce. Ve čtvrtek jsme se vydali na nejvzdálenější místo našeho programu, a to na státní hrad Karlštejn. Bohužel se nám nevyhnuly komplikace a v Praze nám ujel přípoj směr Karlštejn. Na Karlštejně nám ale ochotně přesunuli prohlídku, a tak vše dopadlo dobře a hlavně pro děti zbylo dostatek času na rozchod na nákup suvenýrů. Na poslední den tábora byl naplánován sportovní program. Na kolech jsme dojeli do Vodáckého tábořiště Cakle, kde děti jezdily na raftech, kánoích a střílely z luku. V Cakli jsme také celý tábor ukončili, rozdali dětem odměny a společně s dětmi celý tábor patřičně ohodnotili. Měli jsme před sebou ještě cestu zpět, ale tu jsme všichni zvládli.

Pro vedoucí i pro děti to byl nezapomenutelný týden, i přes drobné komplikace vše dopadlo dobře, počasí nám přálo a děti domů odcházely vždy s úsměvem na tváři. My vedoucí se už nyní těšíme na další ročník.

Za tým organizátorů a vedoucích Anna Hamplová

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie