^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

První den příměstského tábora Poznávání Domova jsme zahájili v klubu Domu dětí a mládeže Kamarád v České Třebové. Naše první zastávka byla v parku Javorka, kde jsme si zahráli seznamovací hry, díky kterým naše méně početná táborová skupina dostala hned příjemnější a přátelštější atmosféru. Podívali jsme se do chovné stanice ryb a den jsme zakončili v klubu Rébus.

V úterý na nás čekala rozhledna na Kozlovském kopci. I přes nepříznivé počasí jsme se podívali na krajiny České Třebové a okolí. K obědu jsme si dali kuřecí steak s bramborem. Předposlední zastávka, Chaloupka Maxe Švabinského, byla pro děti velmi zajímavá, chválili si sbírku motýlů. Cestou zpět do České Třebové jsme opět zmokli, ale dětem to nevadilo, jelikož se všechny těšily do klubu Rébus, ve kterém jsme den opět ukončili.

Středa byla pro mnoho z nás nejzajímavější, těšili jsme se z Petřínské rozhledny a zrcadlového bludiště, jeli jsme vlakem i tramvají. Prošli se po Karlově mostě a Staroměstském náměstí.

Předposlední den jsme zavítali do Muzea řemesel v Letohradě, kde pro nás byly připraveny poznávací hry. Po prohlídce jsme měli rozchod na náměstí a jako poslední věc jsme prošli zámeckou jeskyní plnou strašidel.

V pátek jsme hned z rána vyrazili do Chlumce nad Cidlinou, kde už na nás čekal FajnPark, kterému jsme věnovali opravdu hodně času, a všechny nás to bavilo. Jak děti, tak dobrovolníky i vedoucí.

Děkuji za spolupráci Pavle Šedivé, Haně Janošíkové a Orlane Brouillte

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

Letošní tábořík se nesl v duchu sportovním. Děti si vyzkoušely hry nové, ale i ty, které již znaly z dřívějška.

V pondělí jsme se sešli v hojném počtu, vyrobili si barevná trička a rozdělili se do tří družstev. Odpoledne jsme ještě stihli vybíjenou a pár dalších her.

Od úterka nám, bohužel, ustavičně pršelo. A tak jsme místo pobytu na čerstvém vzduchu a venkovních her, museli využít tělocvičnu a tzv. mokré varianty. Při nafukování a "práskání" balónků, vyfukování co největších bublin a snahy udržet svůj balonek co nejdéle nafouknutý, ačkoli po něm všichni dupali, se děti i tak  náramně bavily.

Ani v dalších dnech to nebylo s počasím zrovna nejlepší, ale i přes to si děti zahrály soft tenis, fotbal a několik dalších míčových her.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na bowling, kde jsme strávili dopoledne a odpoledne opět mokrá varianta - další hry a rébusy rozmístěné v prostorách školy.

V pátek to vypadalo, že se počasí konečně umoudří a my budeme moci vyrazit na malý výlet se stopovanou a opékáním buřtíků. Nestalo se tak. Ještě než jsme se stihli vypravit na cestu, začalo opět pršet. A tak jsme hledali poklad a indicie vedoucí k němu opět ve škole. Mezi jednotlivými přeprškami se nám povedlo najít malé poklady pro každé z dětí a dokonce vydrželo být hezky i tak dlouho, že jsme v pohodě opekli slibovaný buřtík a ještě chviličku pobíhali po zahradě. Pak nás déšť opět zahnal a my schovaní pěkně pod střechou školy dohráli turnaj v přehazované, zahráli si piškvorky v osmi a společně zhodnotili tábořík.

Kromě počasí, které nám opravdu moc nepřálo, se děti shodly, že se tábořík vydařil. Kupodivu nejlepší se jim zdály hry s balonky a bublifukem, takže nakonec ten déšť zase až tak nevadil :D

Soňa, Aneta a Anička

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

V pondělí 16. 7. 2018 jsme zahájili náš příměstský tábor cestou do Dolní Dobrouče, kde na nás čekala milá keramička Míla. Děti seznámila s krásou keramiky a při jejím skvělém vedení vznikaly dětem pod rukami krásné komponenty na zvonkohru, ale i jiné drobnosti. Ve volných chvílích jsme si zahráli i minigolf, nakoupili krásné hrníčky, vázičky, svícny.. Surové výrobky jsme nechali na místě, protože je třeba je ještě vypálit ve speciální keramické peci. Paní Míla nám slíbila, že nám výrobky doveze v pátek na Dům dětí, a tak jsme se vydali cestou k domovu.

V úterý nás čekala delší cesta vlakem – do Starého Města u Uherského Hradiště. Našim cílem byla unikátní ZOO v celé Evropě – a to KOVOZOO. Zde jsou zvířata vyrobená z kovového odpadu. Po zhlédnutí videa a  doprovodného programu k třídění odpadů, kde děti předvedly své dobré znalosti v tomto odvětví, nás čekala komentovaná projížďka vláčkem SEELINKA celým areálem této ZOO včetně prostor, kam se pěší návštěvník nedostane. Pak už děti dostaly rozchod, při kterém si mohly prohlédnout všechna vytvořená zvířata. Mimo zvířat si zde ale mohly projít unikátní prototyp letounu     L-610, vyrobeného v závodech LET Kunovice.

Středa si pro nás připravila trochu deštivého počasí, ale nic, co bychom nezvládli. Vyrazili jsme do Svitav do Městského muzea, kde na nás čekal šikovný pan řezbář a dětem přiblížil kouzlo tohoto voňavého umění. Děti si vyřezaly své znamení. Také jsme si prošli muzeum, kde měli úžasnou expozici o kávě. A nakonec nás čekala i návštěva Červené knihovny a muzeum Esperanta.

Poslední dva dny jsme strávili na Domě dětí v České Třebové.

Čtvrtek patřil drátování, při kterém si děti vyrobily krásné stromečky. V přestávce na oběd jsme se zastavili i na zmrzlině a v parku Javorka, abychom se trochu provětrali a nabrali sílu na dokončení výrobků. Některé děti stihly umotat i drobné ozdoby, které jistě, nejen maminkám, udělaly velikou radost.

Na poslední táborový den jsme si nechali tvoření přírodní domácí kosmetiky. Vařili jsme mýdlo, míchali směs na prášek na praní. Vyrobili jsme i voňavou koupelovou sůl a ukuchtili bomby do koupele, které nás sice trochu potrápily, ale nakonec jsme je také zvládli. Po obědě jsme se pustily do kompletování keramiky a zdobení krabiček na kosmetiku.

Děti mimo vytvořených výrobků dostaly na rozloučenou nejen pamětní list a nějaký ten mlsek, ale i krásné kšiltovky, které pro ně sehnala naše vedoucí Naďa a za to moc děkujeme. Také moc děkujeme za vzornou přípravu všech materiálů a pomůcek paní Ivetě Mutlové, která se z důvodu účasti na stáži v zahraničí nemohla příměstského tábora zúčastnit. Tak snad příští rok J

Vedoucí PT: Lada Pouková, Naděžda Boušková a Iva Vychytilová

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

V pondělí 16. 7. 2018 v 8.00 hodin se sešlo 41 nedočkavých dětí v sále kulturního domu Březová nad Svitavou. Netrpělivě čekaly, co je bude v nastávajícím týdnu čekat. Nejdříve jsme se rozdělili do čtyř barevných týmů. Následovaly seznamovací hry a po skupinách jsme se šli podívat na čističku odpadních vod v Březové nad Svitavou. Po vydatném obědě, který pro nás připravily paní kuchařky ze školní jídelny, jsme se seznámili s hasičskou technikou Březovských hasičů. Zbytek prvního dne jsme strávili hraním fotbalu na místním hřišti, soutěžemi a dovednostmi na lanovém centru.

Druhý den příměstského tábora nás čekala návštěva hlavního města Prahy. Po příjezdu vlakem na nádraží jsme se rozdělili do dvou skupin, přece jen, cestování Prahou v menších skupinách je lepší. První skupina odjela metrem na Vyšehrad, kde následovala komentovaná prohlídka Vyšehradu a kasemat. Nechybělo ani dovádění na hřišti, po kterém jsme se přemístili do centra Prahy do Motýlího domu. Zde na nás čekala  spousta cizokrajných motýlů, které jsme si mohli prohlédnout zblízka. Návštěva Prahy byla samozřejmě ukončena návštěvou McDonaldu. Druhá skupinka měla tyto návštěvy v opačném pořadí. A máme za sebou další den našeho příměstského tábora.

Středa nás přivítala trochu pochmurně. I když nám počasí moc nepřálo, vyjeli jsme vlakem na minigolf do Lanškrouna. I v dešti jsme se super bavili. Mokří, ale spokojeni, jsme se přesunuli do DDM Česká Třebová, kde jsme se osušili a zahráli si hry.

Ve čtvrtek jsme autobusem vyrazili na vrtulníkovou základnu do Náměště nad Oslavou. Zde na nás čekala ukázka výcviku služebních psů, prohlídka ochrany letišť – dravci a pak jsme se přemístili k leteckým hasičům. To nejlepší, a na co všichni čekali, je tu. Můžeme si zblízka prohlédnout vrtulníky. Tento úžasný den jsme zakončili ještě prohlídkou města Náměšť nad Oslavou.

A máme tu poslední den našeho příměstského tábora. Vlakem jsme dojeli do Svitav, kde jsme se opět rozdělili do dvou skupin. Jednu skupinku čeká nejdříve bowling a pak výstava o vývoji kávy v místním muzeu. Skupinky se pak vystřídají. Na dvoře muzea jsme se po obědě rozloučili se super partou dětí a vedoucích. Vlakem jsme odjeli zpět domů, kde jsme si zamávali a budeme se těšit zase na příští rok.

Parta vedoucích: Jana Bártová, Pavla Cupalová, Martin Čuhel a Tereza Švancarová

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

Náš tábor jsme v pondělí začali v DDM, a to seznamovacími hrami. Následně si děti vydekorovaly přípravu na vlastní zrcátka, také si na ně ušily pouzdra z filcu. Na oběd jsme šli do restaurace, kde dětem, soudě podle prázdných talířů, moc chutnalo. Cestou do DDM jsme se zastavili, po předchozí domluvě, v Římskokatolickém kostele, kde se nám věnovala paní, která měla moc pěkný výklad a děti udržely pozornost, prokladenou svými otázkami.

V úterý jsme cestovali vlakem do Lanškrouna, kde nás přivítala ve svém domě košíkářská umělkyně. S dětmi jsme upletli malé pedigové misky.

Ve středu nás čekal sportovní den ve školní tělocvičně, kde si děti zahrály KIN-BALL a BUM-BALL. Po obědě tvořily z kávových kapslí a také jsme stihli rychlo masáž nohou.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výlet do MIRAKULA. Tam si to děti moc užily, atrakce, kouzelní, malování na obličej a hlavně vodní hrátky.

 V pátek jsme už tradičně zakončili šipkovanou na Kozlov, kde jsme absolvovali prohlídku chaloupky Maxe Švabinského. Obídek jsme měli na Horách. Po obědě jsme děti za doprovodu velkého deště odvedly k DDM, kde jsme je v pořádku předaly.

Gabča, Ivča a Míša

 

Klepněte pro větší obrázek

 Fotogalerie

Příměstský tábor probíhal na přelomu července a srpna 2018, s počtem 25 dětí, rozdělených do tří družstev (červení, modří, zelení).

Pondělí:

Po vyřízení administrativy a svačině jsme vyrazili do parku Javorka, kde proběhly seznamovací hry se zapamatováním jmen kamarádů z týmu a později i z ostatních družstev.

Týmy si vymyslely svůj pokřik, kterým se povzbuzovaly při hře Chaos – kde hledaly po parku kartičky s čísly, plnily úkoly a snažily se nasbírat co nejvíce bodů.

Pak jsme si zacvičili na protahovacích strojích a pohráli na dětském hřišti a hladoví jsme pelášili do restaurace Eva na výborný oběd.

Po obědě probíhalo na DDM tvoření z keramické hlíny – výroba sluníček na pověšení, záložek do knížek a originálního prostírání.

Úterý:

Tento den jsme měli sraz na nádraží a vlakem jsme jeli do Ústí nad Orlicí. Tam jsme měli domluvené tvoření v hylvátském pivovaru. Měli jsme k dispozici zahrádku a dětský koutek a v kavárně-cukrárně jsme vyráběli obrázky na přáníčka z bavlněné hmoty. Po dokončené práci přišla zasloužená odměna v podobě nějakého mlsu z cukrárny.

Po pořádné svačině jsme vyrazili po cyklostezce do obchodního centra Louže. Zde si děti zařádily v provazovém dětském centru Džungle a zároveň prošmejdily obchůdky a nakoupily si nějaké drobnosti.
Jelikož bylo hrozné horko, udělali jsme cestou na nádraží zastávku v parku na Kociánce, kde jsme si užívali hodinu vodních hrátek.

Pak ještě koupit a slupnout nanuk a hurá vlakem zase domů.

Středa:

Měli jsme naplánovaný výlet za koníky do hřebčína Karlen, ale jelikož tropické dny gradovaly, rozhodly jsme se s vedoucími na změně. Děti byly smutné, ale nakonec návštěvu plaveckého bazénu v ČT uvítaly s jásotem.

Svačinu jsme si snědli a pohráli si na dětském hřišti za Tescem a poté si šli užívat vody, masáží ve vířivce, rychlé jízdy v tobogánu a sluníčka na zahradě u bazénu.

Po zdárném „vylovení“ všech dětí z bazénu, usušení a převlečení, si děti koupily nějaké dobroty v kiosku (vedoucí kávu a dortík) a šli jsme do restaurace Bohemia, kde nás pohostili dobrým obědem. Jelikož začalo bouřit a pršet, zůstali jsme tam schovaní a hráli hru Kufr.

Cestou zpět na DDM jsme si koupili zmrzlinu a v Kamarádovi si vytvářeli originální táborová trička.

Čtvrtek:

Přestože bylo stále velké horko, čekala na nás Netradiční olympiáda v tělocvičně na ZŠ Ústecká.  Zde děti opět sbíraly body pro své družstvo, ale hlavně se všechny dobře bavily u zajímavých disciplín: slalom s míčkem, slalom na koloběžce, slalom s florbalovou holí, hod míčky na hrazdičku, házená pro nevidomé (masky na oči a míč s rolničkou), postřehová hra „bílý – červený“…

A protože při sportu všem řádně vyhládlo, šli jsme opět do restaurace Bohemia na oběd a cestou na DDM jsme se osvěžili zmrzlinou. V klubovnách DDM si děti dokončovaly výtvory z předchozích dnů.

Pátek:

Poslední táborový den jsme se vydali na výšlap do pravěké osady ležící v Křivolíku. Jelikož bylo opět velké horko a měli jsme hodně malých dětí, cesta se nám o něco protáhla. Ale do cíle jsme nakonec přeci jen dorazili. Zde na nás čekali osadníci v dobovém oblečení i se zvířátky (pes, krávy, ovce), aby nám ukázali, jak se v té době žilo, jaké pomůcky lidé měli, čím se živili…  Na památku si děti odnášely vlastnoručně vyraženou minci, kožený náramek, zastřílely si z luku a zkusily mlít obilí.

V plánu bylo opéct si v osadě buřty, ale jelikož meteorologové z důvodu velkého sucha vydali zákaz zapalování ohňů, přesunuli jsme se do restaurace Na Horách. Zde nám hodný pan majitel roztopil gril, na kterém jsme si buřtíky opekli a moc si na nich pochutnali.

Na zpáteční cestě jsme si chvíli pohráli na hřišti v Javorce a pak už nás čekalo finále – vyhlášení výsledků na DDM, rozdání odměn, diplomů a rozloučení se táborovým pokřikem. A pak už jsme se s přáním hezkého zbytku prázdnin rozloučili.

Z dotazníku, který děti na závěr PT vyplňovaly, vyplývá, že se jim nejvíce líbilo v bazénu,  tvoření v Hylvátech a v pravěké vesnici v Křivolíku.

Jak už to tak dnešní děti mají – sportovní aktivity v tělocvičně je moc nezaujaly a také jim bylo líto, že jsme museli zrušit návštěvu hřebčína.

Chválíme všechny děti, které byly moc šikovné a hodné a budeme se na ně těšit při dalších akcích.

SmileClaudie, Sylva, Iveta

 

Klepněte pro větší obrázek

 Fotogalerie

Píše se den 6. 8. 2018 a pondělního rána se schází 34 dětí v Domě dětí a mládeže Kamarád. A jaký to má důvod? Jsou přece prázdniny a začíná jeden z mnoha příměstských táborů. Po vylosování barvy oddílu a zároveň vedoucího probíhá představení dvou skupin a další dvě se vrhají do výroby zvířátek z drátků a náramků z paracordu. Až mají všichni své výrobky a skupiny jsou prostřídány, vyrážíme na oběd do Národního domu. Kousek odtud je park Javorka, kde hrajeme spoustu her a hodiny běží velmi rychle a my zjišťujeme, že první den je u konce.

Den druhý nám přináší výlet do Kutné Hory. Chrám svaté Barbory a místní Kostnice jsou nám odměnou za delší cestování vlakem.

Třetí den nás čeká menší turistika. Z Dlouhé Třebové, kam jsme tedy dojeli vlakem, se vydáváme přes kopec do přívratského Pinguin parku. Pro děti je to opravdu ráj. Starší děti se mohou svézt na trojkolkách, ti mladší pak na šlapacích kárách. Nechybí ani obří trampolína, střelba z luku a vodní hrátky jsou také velmi oblíbené.

Ve čtvrtek teploty stoupají nad 30 °C, a proto trochu měníme program. Bowling v Radavě zůstává, ale odpoledne místo Andrlova chlumu, jdeme do ústeckého Aquaparku.

A poslední den samozřejmě rozloučení. Ale na to si ještě chvilku počkáme. Nejprve jdeme posilovat do Barracks Gym, a ne jen posilovat, ale čeká nás zajímavá  ukázka Crossfitu. U zajímavostí ještě zůstaneme, protože odpoledne pracujeme se suchým ledem a pokusy jsou víc než zajímavé v podobě výroby zmrzliny, kouřící kofoly nebo nafukování balónků pomocí suchého ledu. A teď už zmiňované rozloučení. Překvapení v podobě vaků barvy oddílu a skleničky s brčkem nám jsou zaslouženou odměnou.

Tak zase za rok se těší Jana, Pavla a obě HankySmile

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

V pondělí 6. 8. 2018 se sešlo 40 nedočkavých dětí v sále Kulturního domu a těšilo se na společně strávený týden. Po rozdělní do čtyř barevných oddílů, jsme se vrátili zpět do minulosti a stali se z nás indiáni. Každý oddíl byl jeden indiánský kmen. Vyrobili jsme si čelenky, zazpívali a zatancovali indiánské písničky. Pořádně nám vyhládlo, a tak jsme si „ulovili bizona“, kterého nám pak paní kuchařky ze školní jídelny uvařily. Po vydatném obědě jsme se rozdělili do dvou skupinek. První skupinka se přesunula do lesa, kde jsme soutěžili a vyrobili jsme si táborový talisman. Druhá skupinka se v tělocvičně základní školy „projela“ na koních  jako praví indiáni. Děti si zasoutěžily a zazávodily. Skupinky se pak vzájemně vystřídaly.

V úterý jsme zamířili vlakem do Hradce Králové – divadla Drak. Zde nás čekala prohlídka zákulisí divadla a výroba loutky. Opět jsme se rozdělili do dvou skupinek.  Zde jsme měli možnost si projít labyrintem divadla, pak jsme se šli podívat a sami si vyzkoušet, jak vlastně takové divadlo vzniká. Druhá skupinka si mezi tím vlastnoručně vyrobila loutku. Všichni jsme odcházeli z divadla plni nových informací a každý z nás si odnášel dárek v podobě loutky.  Ve velmi teplém dni nesměla chybět zmrzlina.

Středa nás dovedla do Poličky. Zde jsme se opět rozdělili do dvou skupinek, které postupně navštívily hradby a pak věž kostela. Po vydovádění na hřišti a obědě z vlastních zásob jsme se vrátili zpět do muzea, kde jsme si interaktivně prohlédli výstavu Merkuru a panenek.

Na čtvrtek se asi každý z nás těšil. Vlakem jsme se přesunuli do Brna. Z Bystrce nás totiž čekal přesun na raftech po řece Svratce zpět k centru Brna. Rozdělili jsme se do šesti posádek lodí a vlastní silou jsme pádlovali po řece. Čekala nás spousta zábavy, soutěží, ale hlavně něco nového. Nechybělo ani koupání. Po absolvování 5,5 km trasy, jsme dopádlovali do Pisárek. Tento super den jsme zakončili opékáním buřtů. Byl to určitě pro většinu z nás nezapomenutelný zážitek.

A máme tu poslední den našeho tábora. Nejdříve nás čekal film v pojízdném planetáriu a pak následovalo překvapení v podobě vystoupení profesionálního kouzelníka. Po dobrém obědě ve školní jídelně jsme se přesunuli na místní koupaliště, kde jsme také tábor zdárně ukončili.

Všichni se už zase moc těšíme na příští rok.

Vedoucí PT: Jana Bártová, Pavla Cupalová, Eliška a Katka Macháňovy

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

První den našeho tábora byl spíše seznamovací, dopoledne jsme v Domě dětí vyráběli ozdoby a zvířátka z drátků a náramky z paracordu, díky kterým jsme se další dny na výletech snáze poznali. Po obědě v Národním době následoval sportovně-herní program v parku Javorka, kde jsme si zahráli např. živé pexeso, běhací piškvorky nebo se naučili taneček.

V úterý jsme jeli na výlet do Kutné Hory, kde jsme navštívili Chrám svaté Barbory a následně i Kostnici. I přes to, že nám ujel jeden spoj, tak jsme nakonec vše zvládli a Kutnou Horu si moc užili. Laughing

                Ve středu nás čekal PENGUin park Přívrat, kam jsme došli z vlakové zastávky Dlouhá Třebová. Celý den jsme hráli různé hry, skákali na trampolínách, stříleli z luku, a hlavně jsme jezdili na sjezdových kárách. Po skvělém obědě jsme sebrali poslední zbytky sil a opět přes nádraží v Dlouhé Třebové dorazili domů.

                Předposlední den tábora jsme měli dopolední bowlingový turnaj na Radavě v Ústí nad Orlicí, poté jsme šli krásnou procházkou až na Andrlův chlum, kde jsme navštívili rozhlednu a opekli si na ohni buřty. Po obědě jsme hráli velkou lesní hru, která byla zaměřena na spolupráci v týmech, zlepšení komunikace v týmech a rozhodovacích schopnostech.

                Náš poslední den jsme byli opět v parku Javorka, kde jsme hráli nejen pohádkovou pohybovou hru, ale došlo i na povídání, sdílení zážitků a menší zhodnocení celého týdne. Po obědě následoval program se suchým ledem, se kterým jsme dělali různé zajímavé pokusy. Poté už jsme jen vyhodnotili celý tábor, rozdali si odměny v podobě sklínek a batůžků, které jsme si na památku navzájem podepsali.

Za celý týden všem dětem děkuje Martin, Sváťa, Honza a Péťa Laughing

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie

Předposlední prázdninový týden byl ve znamení sportu. Táborový týden jsme zahájili v klubu Rébus, kde jsme se všichni seznámili, rozdělili do oddílů a prozkoumali prostory, kterými klub disponuje. Poté jsme se přesunuli na výborný oběd do Národního domu, po kterém jsme poměřili své síly v bowlingu.

V úterý nás čekal vytoužený výlet do Brna do Jump parku. Den začal na vlakovém nádraží v České Třebové. Byl to jediný den, kdy jsme se vydali na výlet vlakem. Počasí nám přálo, slunce pálilo a nebe bylo bez mráčku. Všichni se vyřádili na trampolínách a společně s trenérem naučili základní triky a pravidla bezpečnosti při skákání na trampolínách. Unavení, ale spokojení,  jsme se vydali zpátky na vlak, který naše unavená těla pohodlně odvezl domů.

Středa byla ve znamení výletu na kolech. Tentokrát naše cesta vedla do PinguIN parku v obci Přívrat. Cestu na kolech všichni zvládli s přehledem a pak na nás již čekaly motokáry, bungee trampolína a mnoho dalšího. Den utekl jako voda a moc jsme si ho všichni užili. Třešničkou na dortu byl společný oběd, kdy jsme si vychutnali výbornou pizzu.

Stezka v oblacích a psina na bobové dráze na Dolní Moravě, to byl program na čtvrteční den. Autobus nás zdárně dovezl do Ski Resortu Dolní Moravy, kde jsme se společně lanovkou nechali vyvézt nahoru k stezce v oblacích. Po výstupu nás čekal úžasný pohled do širokého okolí, počasí nám přálo, nebe bylo  jako vymetené a viděli jsme kilometry daleko. Statečnější z nás se prošli tzv. kapkou, což je síť ve výšce 50 metrů nad zemí. Po sestupu na nás čekalo řádění na bobové dráze. Plni zážitků a unavení jsme se vydali autobusem zase zpět domů.

Poslední páteční den na nás čekala opět kola, vydali jsme se do Dlouhé Třebové navštívit hřebčín Karlen. Paní majitelka nás provedla stájemi, ukázala všechny koně a dala nám přednášku o krmivech koní. Pak jsme se všichni na jízdárně projeli na koni a mohli spatřit svět z koňského hřbetu. V prostorách hřebčína jsme si opekli buřty a v klidu poobědvali v přírodě. Pak již na nás čekalo závěrečné vyhodnocení, předání diplomů a odměn.

Všichni jsme si tento nadupaný tábor užili, byl to moc prima čas. Zase za rok se bude těšit parta prima vedoucích Pavla, Filip a Terka

 

Klepněte pro větší obrázek

 Fotogalerie