^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

V pondělí 16. 7. 2018 v 8.00 hodin se sešlo 41 nedočkavých dětí v sále kulturního domu Březová nad Svitavou. Netrpělivě čekaly, co je bude v nastávajícím týdnu čekat. Nejdříve jsme se rozdělili do čtyř barevných týmů. Následovaly seznamovací hry a po skupinách jsme se šli podívat na čističku odpadních vod v Březové nad Svitavou. Po vydatném obědě, který pro nás připravily paní kuchařky ze školní jídelny, jsme se seznámili s hasičskou technikou Březovských hasičů. Zbytek prvního dne jsme strávili hraním fotbalu na místním hřišti, soutěžemi a dovednostmi na lanovém centru.

Druhý den příměstského tábora nás čekala návštěva hlavního města Prahy. Po příjezdu vlakem na nádraží jsme se rozdělili do dvou skupin, přece jen, cestování Prahou v menších skupinách je lepší. První skupina odjela metrem na Vyšehrad, kde následovala komentovaná prohlídka Vyšehradu a kasemat. Nechybělo ani dovádění na hřišti, po kterém jsme se přemístili do centra Prahy do Motýlího domu. Zde na nás čekala  spousta cizokrajných motýlů, které jsme si mohli prohlédnout zblízka. Návštěva Prahy byla samozřejmě ukončena návštěvou McDonaldu. Druhá skupinka měla tyto návštěvy v opačném pořadí. A máme za sebou další den našeho příměstského tábora.

Středa nás přivítala trochu pochmurně. I když nám počasí moc nepřálo, vyjeli jsme vlakem na minigolf do Lanškrouna. I v dešti jsme se super bavili. Mokří, ale spokojeni, jsme se přesunuli do DDM Česká Třebová, kde jsme se osušili a zahráli si hry.

Ve čtvrtek jsme autobusem vyrazili na vrtulníkovou základnu do Náměště nad Oslavou. Zde na nás čekala ukázka výcviku služebních psů, prohlídka ochrany letišť – dravci a pak jsme se přemístili k leteckým hasičům. To nejlepší, a na co všichni čekali, je tu. Můžeme si zblízka prohlédnout vrtulníky. Tento úžasný den jsme zakončili ještě prohlídkou města Náměšť nad Oslavou.

A máme tu poslední den našeho příměstského tábora. Vlakem jsme dojeli do Svitav, kde jsme se opět rozdělili do dvou skupin. Jednu skupinku čeká nejdříve bowling a pak výstava o vývoji kávy v místním muzeu. Skupinky se pak vystřídají. Na dvoře muzea jsme se po obědě rozloučili se super partou dětí a vedoucích. Vlakem jsme odjeli zpět domů, kde jsme si zamávali a budeme se těšit zase na příští rok.

Parta vedoucích: Jana Bártová, Pavla Cupalová, Martin Čuhel a Tereza Švancarová

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie