^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

V pondělí 6. 8. 2018 se sešlo 40 nedočkavých dětí v sále Kulturního domu a těšilo se na společně strávený týden. Po rozdělní do čtyř barevných oddílů, jsme se vrátili zpět do minulosti a stali se z nás indiáni. Každý oddíl byl jeden indiánský kmen. Vyrobili jsme si čelenky, zazpívali a zatancovali indiánské písničky. Pořádně nám vyhládlo, a tak jsme si „ulovili bizona“, kterého nám pak paní kuchařky ze školní jídelny uvařily. Po vydatném obědě jsme se rozdělili do dvou skupinek. První skupinka se přesunula do lesa, kde jsme soutěžili a vyrobili jsme si táborový talisman. Druhá skupinka se v tělocvičně základní školy „projela“ na koních  jako praví indiáni. Děti si zasoutěžily a zazávodily. Skupinky se pak vzájemně vystřídaly.

V úterý jsme zamířili vlakem do Hradce Králové – divadla Drak. Zde nás čekala prohlídka zákulisí divadla a výroba loutky. Opět jsme se rozdělili do dvou skupinek.  Zde jsme měli možnost si projít labyrintem divadla, pak jsme se šli podívat a sami si vyzkoušet, jak vlastně takové divadlo vzniká. Druhá skupinka si mezi tím vlastnoručně vyrobila loutku. Všichni jsme odcházeli z divadla plni nových informací a každý z nás si odnášel dárek v podobě loutky.  Ve velmi teplém dni nesměla chybět zmrzlina.

Středa nás dovedla do Poličky. Zde jsme se opět rozdělili do dvou skupinek, které postupně navštívily hradby a pak věž kostela. Po vydovádění na hřišti a obědě z vlastních zásob jsme se vrátili zpět do muzea, kde jsme si interaktivně prohlédli výstavu Merkuru a panenek.

Na čtvrtek se asi každý z nás těšil. Vlakem jsme se přesunuli do Brna. Z Bystrce nás totiž čekal přesun na raftech po řece Svratce zpět k centru Brna. Rozdělili jsme se do šesti posádek lodí a vlastní silou jsme pádlovali po řece. Čekala nás spousta zábavy, soutěží, ale hlavně něco nového. Nechybělo ani koupání. Po absolvování 5,5 km trasy, jsme dopádlovali do Pisárek. Tento super den jsme zakončili opékáním buřtů. Byl to určitě pro většinu z nás nezapomenutelný zážitek.

A máme tu poslední den našeho tábora. Nejdříve nás čekal film v pojízdném planetáriu a pak následovalo překvapení v podobě vystoupení profesionálního kouzelníka. Po dobrém obědě ve školní jídelně jsme se přesunuli na místní koupaliště, kde jsme také tábor zdárně ukončili.

Všichni se už zase moc těšíme na příští rok.

Vedoucí PT: Jana Bártová, Pavla Cupalová, Eliška a Katka Macháňovy

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie