^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Jak už se stalo, dá se říci tradicí, první srpnový týden patří příměstskému táboru Prázdninové hrátky se zvířátky. První den bylo v plánu tvoření. Tentokrát jsme vypalovali do dřeva své jméno a vyrobili si krásnou bambuli v barvě oddílu. Po obědě hurá do Javorky, kde se zápolilo mezi čtyřmi barevnými týmy. Ale všichni víme, že nám nešlo o to vyhrát, ale pořádně si zasoutěžit a pobavit se.

Úterkem začalo pořádné „výletování“. Cílem bylo Kovozoo ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Vláček nás povozil po celém areálu a pan průvodce nám vysvětlil, kde se jaký materiál zpracovává. Po zajímavé projížďce jsme se vydali na obhlídku netradičních zvířátek z kovu, bludiště z pneumatik, muzea veteránů a mnoho dalšího.

Na středu se těšila většina dětí. Jednalo se o sjíždění řeky na raftech a na ty jsme se vydali do Olomouce. Rozdělení do malých skupinek bylo nutností, každá si vybrala svůj raft a hurá na vodu. Někdy vznikaly zajímavé situace, jako třeba kláda přes řeku, která se nedala přeplout a podobně. Ještě že s námi byl zkušený tým instruktorů, kteří nás vždy ze svízelné situace dostali. Všichni jsme zdárně dopluli do cíle a nikomu z naší skupiny 31 dětí, 4 vedoucích a 2 dobrovolníků se nepodařilo spadnout do vody.

Ve čtvrtek jsme necestovali daleko. Vypravili jsme se do sousedního Ústí, kde jsme navštívili psí útulek a zahráli si minigolf.

Na páteční den byla připravena nenáročná túra na Kozlov. Z místní rozhledny byl nádherný výhled na okolí. Na cestu zpět jsme se vydali těsně po poledni, abychom stihli oběd ve Vavřínových lázních. Závěrečné odpoledne jsme strávili na zahradě u Domu dětí. Všem jsme poděkovali za příjemně prožitý týden, děti byly odměněny taškami, které si mohly navzájem podepsat. No a my vedoucí se už teď těšíme za rok na shledanou.

Jana, Hanka, Pavla a Zlatka

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie