^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

První prázdninový týden se skupina 30 dětí zúčastnila příměstského tábora Prázdninové toulání. První den byl tradičně věnován seznamovacím hrám a soutěžím. Děti si užily spoustu zábavy a legrace. V parku Javorka se utkaly jednotlivé oddíly v různých soutěžích. Po zábavném dopoledni všem vyhladovělo, a tak jsme se vydali na oběd do restaurace Na Horách. Po náročném výstupu byla pro nás připravena báječná odměna v podobě kuřecího řízku a bramborové kaše. Moooc jsme si pochutnali. Po výborném obědě jsme se těšili na tvořivé odpoledne. Děti si malovaly na trička, která jim zůstala na památku.

Druhý táborový den se děti mohly těšit na krásný výlet do Lesního baru v Horní Lipové. V tomto samoobslužném baru je možné se osvěžit různými nápoji a také k občerstvení jsou zde k dispozici drobné pochutiny. Někteří z nás si opekli špekáčky nebo si pochutnali na Staroměstských trubičkách. Po příjemně stráveném čase v Lesním baru nás čekala cesta vlakem domů. Cestování vlakem je vždy zážitek. Smile

Středa patřila všem milovníkům koní. Navštívili jsme Jezdecký klub Kunčina. Vzhledem k tomu, že se tento jezdecký klub nachází v areálu firmy Agro Kunčina a.s., měli jsme možnost nahlédnout do zajímavých oblastí dnešního zemědělství. Děti si prohlédly velkokapacitní kravíny, dojírny, odchovny malých telat, kromě toho viděli i různé zemědělské stroje.  Nejvíce se ovšem těšily na tolik očekávanou projížďku na koních. Někteří neměli odvahu nasednout na koně, ale většina si tento zážitek moc užila. Škoda jen, že to tak rychle uteklo.

Na předposlední táborový den byl pro děti naplánován celodenní výlet do Dinoparku ve Vyškově. Vzhledem k tomu, že se Dinopark nachází na okraji města, odvezl nás za zážitky speciální silniční vláček Dinoexpres. Viděli jsme desítky modelů dinosaurů v životní velikosti, někteří navštívili 4D kino a spoustu dětských atrakcí. Každý si užil podle sebe a všichni byli moc spokojení. Po návštěvě Dinoparku nás Dinoexpres odvezl zpět do města. Zbývající čas jsme věnovali návštěvě ZOO PARKU. Tento Zoo Park je zaměřen na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Nachází se zde „Dvoreček naší babičky“, kde si děti mohly nakrmit či pohladit kůzlátka, jehňátka a další roztomilá zvířátka.

Naše týdenní táborování bylo ukončeno přípravou dobrot na piknik v parku Javorka. Každý oddíl se musel postarat o přípravu jídla pro všechny. Pochutnali jsme si na osvěžujícím ovocném salátu, křupavých toastech a pro příznivce sladkého nemohly chybět palačinky s nutellou a nadýchané muffiny. Po spořádání těchto dobrot následovalo už jen rozloučení a rozdání drobných odměn a pamětních listů.

 

Klepněte pro větší obrázek

Fotogalerie