^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Táborové hrátky jsme letos zahájili postupným seznamováním v Parku Javorka a při odpoledním vyrábění svíček, sešitků a zdobením kloboučků. Do sešitků si děti mohly celý týden zapisovat různé zážitky, zajímavá místa z cest, zdobit razítky apod. Kloboučky se nám osvědčily, když jsme cestovali mimo Českou Třebovou.

V úterý jsme jeli vlakem do Adršpachu. Hned na začátku trasy se nás ujal strážce parku, velmi podobný „ Einsteinovi“ a provedl nás skalním městem. Na závěr si pro děti připravil kvíz o drobné ceny.

Ve středu jsme vyrazili do Semanína. Bohužel, kvůli velmi teplému – tropickému počasí, byla zrušena jízda na koních. Místo toho jsme navštívili místní kostel Sv. Bartoloměje, kde nám paní Smyčková řekla pár slov o historii obce a hrnčířské tradici v ní.

Pak už jsme se šli osvěžit - otužit ke knajpovišti. Pan Bittl nás provedl konírnou a řekl dětem o chovu koní u nás. Potom už jsme šlapali do Kozlova.

Ve čtvrtek nás čekal výlet do Lozic u Vysokého Mýta na kozí farmu. Děti se dozvěděly zajímavosti o chovu koz, vyzkoušely si je podojit a vyrobily si sýr. Ten jsme pak společně ochutnávali v DDM.

Poslední den jsme si pro děti připravili výšlap do Srnova a opékání párků.  Cestou byla na Podhorce, kde jsme sledovali výcvik psů. Rozlučkové odpoledne proběhlo v Domě dětí, a tam jsme tábor i ukončili a zhodnotili. Dětem jsme rozdali drobné dárečky na památku. Shodli jsme se s dětmi na tom, že se tábor líbil a vydařil.

Za rok ahoooj. Těší se na vás Claudie, Iveta a Sylva.

 

Klepněte pro větší obrázekFotogalerie