^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

V pondělí 5. 8. 2019 se sešlo 41 nedočkavých dětí v sále kulturního domu Březová nad Svitavou. Zde se rozdělily do čtyř barevných oddílů. Tentokrát to nebyla jen barva, která je celý tábor provázela, ale i živel (oheň, voda, vzduch a země). Poté, co se vzájemně seznámily, následovaly hry a soutěže na téma živly. Po opravdu vydařeném dopoledni, jsme odešli na oběd do školní jídelny. Odpolední program pokračoval i nadále v duchu čtyř živlů, ale tentokrát venku na atletickém hřišti a v lese.

V úterý nás čekal výlet vlakem do Prahy. V Březové nad Svitavou nám mimořádně zastavil pro cestu tam i zpět vlak společnosti Regiojet, pro děti zase něco nového. Po příjezdu do Prahy nás čekala návštěva muzea čokolády a nejen to, děti si mohly vlastnoručně vyrobit a ozdobit pravou belgickou čokoládu, kterou si samozřejmě mohly odnést domů. V muzeu bylo k vidění, jak se čokoláda pěstuje a zpracovává a nejen to. Prohlédli jsme si i muzeum voskových figurín. Poté následovala krátká procházka po Praze (orloj, Staroměstské náměstí, Karlův most s výhledem na Malou stranu a Pražský hrad). Návštěvu Prahy jsme zakončili občerstvením v McDonaldu.

Ve středu jsme se vydali vlakem do Ústí nad Orlicí. I když to ráno vůbec podle počasí nevypadalo, dopoledne jsme strávili dováděním v aquaparku a na závěr dne jsme se ještě trochu potrénovali v minigolfu. Počasí naštěstí vydrželo a nezmokli jsme.

Ve čtvrtek nás vlak dovezl do Brna. Zde nás čekala návštěva Otevřené zahrady. Jako první děti čekala komentovaná prohlídka zahrady, kde si mimo jiné děti mohly vyzkoušet, jak fungují některé živly např. pomocí šlapacích kol roztočit větráky nebo pomocí zrcadel zachytiti sluneční paprsek. Prohlídka nás dále zavedla do bylinkové a zvířecí zahrádky. Děti poznávaly bylinky a rostliny, které zde pěstují. Následovala zábava u „vody“. U simulátoru vodního toku měly děti možnost si vyzkoušet, jak například postavit hráz atd. Po chvilce zábavy následovalo luštění pod názvem Za ovocem do zahrady. Děti měly pomocí nápověd v zahradě vyluštit křížovku. Za správné vyluštění následovala odměna. Poté jsme „vyšplhali“ k hradu Špilberk, něco jsme si pověděli o Brně a hradu a pak už jsme museli odejít na vlak zpět domů.

A je tu pátek, poslední den našeho příměstského tábora. Naše cesta vlakem a následně autobusem směřuje na ranč do Radiměře. Zde nás kromě her a opékání párku, čeká všechny projížďka na koních. Děti byly nadšené. Moc se jim to líbilo. Mohly si také vyzkoušet práskání bičem. Každý si mohl domů odnést podkovu. A zde jsme také celý tábor ukončili a odjeli autobusem a vlakem zpět domů.

Parta vedoucích: Jana Bártová, Pavla Cupalová, Eliška a Kateřina Macháňovi

 

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Městu Březová nad Svitavou, obci Brněnec, Pohledy, Rozhraní a Lavičné, které přispěli finančně na oba tábory.

 

Fotogalerie

Fotogalerie