^Zpět nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Náš týden s Harry Potterem jsme začali, jako správní kouzelníci, výrobou kouzelných hůlek a také kouzelných plášťů. Jakmile byla výroba dokončena, následovalo rozřazování do kolejí. Dětem jsme navlékly kouzelný kabát, který je postupně rozřazoval do Nebelvíru, Zmijozelu a Havraspáru. Když byly všechny děti rozřazeny, mohl začít první boj o žetony, které dostávaly po celý týden za plnění úkolů a různých soutěží. 

Na úterý jsme si pro děti připravily šifru v hadím jazyce, která je dovedla až ke správnému kouzlu, které bylo potřebné k otevření tajemné komnaty. Jakmile děti šifru rozluštily, dostaly žetony a také tajemnou tajenku, jejichž výsledkem byla slova, kde se tajemná komnata nachází. Když děti měly vše rozluštěné a tajemnou komnatu našly, použily otevírací kouzlo, které si rozšifrovaly a komnatu společnými silami otevřely.

Ve středu jsme se vlakem vydali na celodenní výlet do Hradce Králové do Fly-zone. I když jsme museli párkrát přestupovat z jednoho vlaku do druhého, všechno jsme zvládli na výbornou a pro všechny děti to byl parádně strávený den.

Na čtvrtek jsme si pro děti nachystaly výrobu zlatonek. A co bychom byli za kouzelníky, kdybychom si nezahráli Famfrpál. Děti to bavilo, protože i když už měly vyrobené kouzelnické pláště a hůlky, tak tohle byla teprve ta pravá kouzelnická třešnička na dortu. 

Už během týdne jsme se s dětmi těšili na to, jak si v pátek, na závěr týdne, opečeme špekáčky, jenomže počasí nám úplně nepřálo. Tak jsme si zahráli několik míčových her a čekali, zda se počasí umoudří nebo ne. Nakonec se tak nestalo, a tak jsme si je opekli v troubě, místo na ohni. Na náladě nám to ovšem nic nezkazilo a všichni jsme měli úsměv od ucha k uchu, že vůbec ten špekáček máme. Nakonec dne jsme spočítali, jaká kolej má nejvíce nasbíraných žetonů za celý týden, vyhlásili jsme vítěze a rozutekli jsme se na prázdniny.

 

Klepněte pro větší obrázekFotogalerie